www.info-ogrody.plwww.info-ogrody.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Rośliny ogrodowe Architektura ogrodu Pielęgnacja ogrodu Porady rss
Strona główna Sprzęt ogrodniczy Forum ogrodnicze Wydarzenia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Wiosenne cięcie krzewów i drzew

Informacja prasowa / Data: 2010-02-09

Przycinanie gałęzi to podstawowy element pielęgnacji drzew i krzewów. Do pierwszego wiosennego cięcia powinniśmy przygotować się zanim rośliny wieloletnie obudzą się do życia. Firma Victus-Emak, ekspert w dziedzinie pielęgnacji ogrodów, przygotowała specjalną ofertę urządzeń marki Oleo-Mac, dzięki którym szybko i bezpiecznie można wykonać wiosenne postrzyżyny roślin.

Technika wykonania zabiegu

Przełom zimy i wiosny to niezwykle intensywny czas dla miłośników ogrodów. Jedną z pierwszych prac, które wiosną wykonujemy w ogrodzie jest porządkowe i pielęgnacyjne przycinanie gałęzi krzewów oraz drzew. Eksperci firmy Victus-Emak radzą jak odpowiednio przeprowadzić wiosenne strzyżenie roślin wieloletnich. Pracę rozpoczynamy od usunięcia gałęzi uschniętych, przemrożonych i połamanych. Przy okazji cięć porządkowych warto wyciąć również wszystkie gałęzie nadmiernie zagęszczające koronę, sprawiające że do wnętrza drzewa dociera zbyt mało światła słonecznego.Prawidłowo wykonany zabieg ciecia porządkowego, nadaje koronie młodych drzew i krzewów odpowiedni kształt. Jest to szczególnie istotne w przypadku gatunków owocowych, które aby obficie owocować muszą mieć odpowiednio rozłożyste gałęzie. Zabiegi cięcia najlepiej wykonać wczesną wiosną w suche, słoneczne, bezmroźne dni, ponieważ możliwość infekcji drewna i kory jest wtedy najmniejsza. Istotne jest, aby jednorazowo nie usuwać więcej niż 20% objętości drzewa. Do przycinania małych gałązek najlepiej nadają się sekatory. Do usuwania gałęzi wysoko położonych warto sięgnąć po okrzesywarki, zaś grube konary najlepiej likwidować za pomocą ostrych pilarek. Usuwając zbędne gałęzie, pobudzamy wzrost nowych, zdrowych pędów, bardzo szybko można więc przekonać się, że postrzyżyny wyjdą naszym krzewom i drzewom na zdrowie.

Urządzenia do cięcia

Pilarki - narzędzia niezbędne do cięcia.

Pilarka model GS 410 CX

Firma Victus-Emak, ekspert w dziedzinie pielęgnacji ogrodów, posiada w swojej ofercie szeroki asortyment pilarek, które pozwalają w szybki i łatwy sposób przyciąć rośliny wieloletnie. Lekkie i proste w obsłudze spalinowe pilarki łańcuchowe Oleo-Mac Home Plus służą do okrzesywania i cięcia drewna o małej oraz średniej grubości. Pilarki te, wyposażone są w nowoczesne ekologiczne silniki Burn Right™, redukujące w 80 % emisję spalin do środowiska, w stosunku do modeli wcześniejszej generacji. Modele 936, GS 370 oraz GS 410 CX to lekkie pilarki o wyważonej konstrukcji, pozwalające na wydajną pracę bez dużego wysiłku fizycznego. Posiadają automatyczną pompkę olejową wykonaną z aluminium, która zapewnia maksymalną trwałość urządzenia. Dodatkowo w modelach serii GS cyfrowa cewka zapłonowa minimalizuje wysiłek potrzebny do uruchomienia pilarki, a także zmniejsza zużycia paliwa.

Pilarka Oleo-Mac 936, cena detaliczna: 699 PLN
Pilarka Oleo-Mac GS 370, cena detaliczna: 899 PLN
Pilarka Oleo-Mac GS 410 XC, cena detaliczna: 1199 PLN

Okrzesywarki - do prac na wysokościach.

Okrzesywarka Oleo-Mac PPX270

Victus-Emak oferuje okrzesywarki Oleo-Mac. Są to wysokiej jakości urządzenia, przeznaczone do cięcia najwyższych partii drzew, bez konieczności używania drabiny. Okrzesywarka Oleo-Mac PPX 270 wyposażona jest w teleskopowy wysięgnik, który z uwzględnieniem wzrostu operatora pozwala na prowadzenie cięcia na wysokośći od 3 do 5 metrów, pod kątem od 0° do nawet 90°.

Okrzesywarka Oleo-Mac PPX 270, cena detaliczna: 2965 PLN

Kompleksowe rozwiązanie - Multimate marki Oleo-Mac

Wiosenne prace w ogrodzie wymagają wykorzystania wielu różnych narzędzi. Multimate marki Oleo-Mac to pierwsze na rynku wielofunkcyjne urządzenie, składające się z lekkiego centralnego korpusu z silnikiem spalinowym oraz wymiennych akcesoriów. Dzięki rewolucyjnemu, opatentowanemu systemowi Rev&Go w zaledwie 5 sekund zmienimy Multimate w przycinarkę do żywopłotów, okrzesywarkę, kosę spalinową, dmuchawę do liści lub podcinarkę. Szybki i łatwy montaż każdego z akcesoriów uzupełnia specjalny system bezpieczeństwa, który w przypadku próby odłączenia końcówki w czasie pracy, natychmiast zatrzymuje mechanizm silnika.

Oleo-Mac Multimate, cena detaliczna zestawu z pięcioma akcesoriami: 2892 PLN

(jednostka napędowa – 890 PLN, trymer – 209 PLN, kosa - 385 PLN, dmuchawa - 352 PLN, nożyce do żywopłotu - 594 PLN, okrzesywarka - 462 PLN).

Gdzie kupić?

Wiosenne porządki w ogrodzie to przyjemność, ale i ciężka praca. Dzięki sprawdzonym urządzeniom marki Oleo-Mac przycinanie drzew oraz krzewów przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.
Produkty marki Oleo-Mac dostępne są w sklepach specjalistycznych i ogrodniczych na terenie całej Polski. Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Informacje o firmie Firma Victus–Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock – akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac – wysokiej jakości urządzenia do pracy w lasach, ogrodach i terenach zieleni, Pokon – podłoża, nawozy i środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal – środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus–Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

Źródło: Konkret PR

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Łatwe i wydajne formowanie i cięcie krzewów

Łatwe i wydajne formowanie i cięcie krzewów

Praktycznie w każdym ogrodzie znajdziemy choć kilka ozd... » ...więcej
Sprzęt dla arborysty - chirurga drzew

Sprzęt dla arborysty - chirurga drzew

Specyfika zawodu arborysty wymaga wyjątkowych umiejętno... » ...więcej
Jak skutecznie zabezpieczyć pnie drzew w zimie

Jak skutecznie zabezpieczyć pnie drzew w zimie

Różnice temperatur między dniem i nocą występujące ... » ...więcej
Zbieranie jabłek z wierzchołków drzew

Zbieranie jabłek z wierzchołków drzew

Jak sobie poradzić, aby w sposób bezpieczny i w miarę ... » ...więcej
Wiosenne porządki - przycinamy krzewy i drzewka

Wiosenne porządki - przycinamy krzewy i drzewka

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, wielkimi kr... » ...więcej
Letnie strzyżenie żywopłotów i krzewów

Letnie strzyżenie żywopłotów i krzewów

Latem pogoda szczególnie pobudza rośliny do intensywneg... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy sadzić krzewy?

Kiedy sadzić krzewy?

Sierpień to bardzo dobry czas na sadzenie i ewentualne przesadzanie krzewów liściastych. W d... » ...więcej
Kiedy kosić trawnik

Kiedy kosić trawnik

Świeżo założony trawnik można kosić, kiedy wysokość trawy wynosi ok.10 cm dla trawników ... » ...więcej
Jak pozbyć się brudu na grillu?

Jak pozbyć się brudu na grillu?

Koniec zimy, a więc wkrótce sezon grillo... » ...więcej

Jak pobudzić roślinę do tworzenia nowych rozgałęzień

Usuwając zbędne pędy boczne rośliny, można ją pobud... » ...więcej
Opieka nad roślinami w pojemnikach

Opieka nad roślinami w pojemnikach

Aby, rośliny balkonowe ładnie się rozkrzewi... » ...więcej
Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Podlewanie gleby, do której świeżo wysiano ... » ...więcej
Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Hartowanie roślin uodparnia je na niskie temp... » ...więcej
Sposoby na kreta

Sposoby na kreta

        Trzeba zacząć od tego, że krety w Polsce są po... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Rośliny ogrodowe - Architektura ogrodu - Pielęgnacja ogrodu - Sprzęt ogrodniczy - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia
Samochody