www.info-ogrody.plwww.info-ogrody.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Rośliny ogrodowe Architektura ogrodu Pielęgnacja ogrodu Porady rss
Strona główna Sprzęt ogrodniczy Forum ogrodnicze Wydarzenia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Wyposażenie oczka wodnego

Informacja prasowa / Data: 2010-03-23

Oczka wodne stają się coraz bardziej popularną ozdobą przydomowych ogrodów. Warto pamiętać o tym, że podstawą pielęgnacji zbiornika wodnego jest właściwy dobór specjalistycznego sprzętu.

Podstawą dobrze utrzymanego oczka wodnego są urządzenia potrzebne do zachowania równowagi biologicznej, zbliżonej do warunków panujących w naturalnych zbiornikach wodnych. Niezbędnym wyposażeniem ogrodowych zbiorników jest pompa, napowietrzająca wodę i filtr, który na bieżąco usuwa zanieczyszczenia. Poniżej przedstawiamy ofertę firmy Victus-Emak dotyczącą tego typu urządzeń.

Pompy w oczku wodnym

Celem działania pomp wodnych jest wprawianie wody w ruch oraz przenoszenie jej na wyższy poziom, co sprzyja natlenianiu. W sprzedaży dostępnych jest wiele pomp różnego rodzaju. Do małych i średnich oczek wodnych, budowanych w przydomowych ogrodach, wystarczą średnie pompy niskiego napięcia. Hozelock Cyprio. Firma ta jest liderem w produkcji systemów i akcesoriów do oczek wodnych i sadzawek, posiada w swojej ofercie szeroki wybór pomp niskiego napięcia.

Na szczególną uwagę zasługują pompy Cascade, które przeznaczone są do domowych oczek wodnych i ozdobnych sadzawek, przy czym posiadają bardzo szerokie możliwości. Pompy te można stosować do fontanny (zestaw obejmuje komplet dysz, dających rozprysk o różnym kształcie i nasileniu), wodospadu (w zależności od modelu i mocy pompy, możemy uzyskać nasilenie od łagodnego strumienia do rwącego potoku wody), ozdobnych instalacji wodnych (pompy posiadają specjalny trójniak, umożliwiający ich zastosowanie do dwóch funkcji jednocześnie) oraz filtracji wody.

Pompy niskiego napięcia Cascade LV dostępne są w wielu wariantach, od natężenia 700 do 4000 litrów wody/godzinę. Urządzenia posiadają identyczną wydajność, jak pompy zasilane z sieci, ale dzięki temu, że dopływ prądu z silnika odbywa się pod bezpiecznym napięciem, zaledwie 24 V, użytkownicy mogę je samodzielnie, bezpiecznie instalować. Wszystkie pompy Cascade zostały wyposażone w wydajny, ekonomiczny silnik oraz filtr siatkowy, nie wymagający skomplikowanych i częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pompa Cascade 1500 – cena detaliczna około 360 PLN

Pompa Cascade 2000 LV – cena detaliczna około 610 PLN

Pompa Cascade 4000 LV – cena detaliczna około 1180 PLN.

Nowe pompy Aquaforce przeznaczone są przede wszystkim do filtrów, wodospadów i fontann, ponieważ zostały przystosowane do ciągłego działania i przepompowywania dużych ilości wody. Pompy z tej serii wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją i połączeniem funkcjonalności kilku urządzeń. Pompy Aquaforce wyróżniają się dużą powierzchnię klatki filtrującej, co pozwala na przechwytywanie maksymalnej ilości zanieczyszczeń. Charakteryzują się większym natężeniem przepływu, co daje zwiększoną klarowność wody i siłę spadu.

Pompa AQUAFORCE 2500 – cena detaliczna około 360 PLN

Pompa AQUAFORCE 4000 – cena detaliczna około 470 PLN

Pompa AQUAFORCE 8000 – cena detaliczna około 720 PLN

Pompa AQUAFORCE 12000 – cena detaliczna około 830 PLN

Filtry wodne

Zadaniem tych urządzeń jest oczyszczanie wody w sadzawce z zanieczyszczeń. Proces oczyszczania zachodzi dzięki filtracji mechanicznej (zatrzymywaniu materiału organicznego), filtracji biologicznej (przekształcaniu substancji organicznych w nieorganiczne) i filtracji chemicznej (neutralizacji substancji nieorganicznych). Wybór filtra należy uzależnić od wielkości sadzawki oraz bogactwa fauny i flory. Hozelock Cyprio posiada w swojej ofercie bogaty wybór filtrów i pre-filtrów do każdego rodzaju oczka wodnego.

Filtr Bioforce 6000 UVC

Linia filtrów Bioforce to cztery kompaktowe filry UVC do oczek o pojemności 6000,11 000, 16000 i 24000 litrów. Wszystkie filtry Bioforce łączą skuteczność filtracji mechanicznej i biologicznej z działaniem promienników UV, które pomagają w eliminowaniu glonów zazieleniających wodę. Filtr mechaniczny został wyposażony w ułożoną warstwowo grubo porowatą piankę, która znacznie skuteczniej oczyszcza wodę z cząsteczek organicznych i nie wymaga uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Filtracja biologiczna została zaś usprawniona przez dodanie do systemu materiałów bio-filtracyjnych Kaldnes K3, stosowanych wyłącznie w instalacjach Hozelock Cyprio. Promienniki, w które wyposażone są filtry Bioforce, posiadają nowoczesne tuleje kwarcowe, przepuszczające aż 87% promieni UV. Dodatkowo wszystkie filtry Bioforce zostały wyposażone w funkcję Easy Clean, pozwalającą na oczyszczanie pianek filtrujących za pomocą strumienia wstecznego, co redukuje konieczność mechanicznego czyszczenia filtra.

Filtr Bioforce 6000 I z promiennikiem – cena detaliczna około 720 PLN

Filtr Bioforce 11000 I z promiennikiem – cena detaliczna około 820 PLN

Filtr Bioforce 16000 I z promiennikiem – cena detaliczna około 1240 PLN

Filtr Bioforce 24000 I z promiennikiem – cena detaliczna około 1470 PLN.

Pre-filtr Saturn Boster

Pre-filtr to urządzenie dobrze znane miłośnikom akwarystyki, ponieważ jego głównym zadaniem jest dodatkowe, wielopoziomowe oczyszczanie wody w zbiornikach, w których hodowane są ryby. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym filtr Saturn Booster marki Hozelock Cyprio zwiększa o 30% czystość wody oraz zmniejsza o połowę częstotliwość czyszczenia filtra biologicznego. Pre-filtr marki Hozelock Cyprio pompuje wodę ze zbiornika do specjalnego mechanizmu, w którym wiruje wokół okrągłej poliestrowej siatki. Większe zanieczyszczenia są wyłapywane przez siatkę, usuwane przez obrotowy zraszacz i gromadzone na dnie filtra w postaci łatwego do usunięcia mułu. Filtr Saturn Booster jest przy tym bardzo łatwy do czyszczenia – siatka jest na bieżąco płukana przez obrotowy zraszacz, a zebrany muł można usunąć jednym pociągnięciem specjalnego uchwytu.

Pre-filtr Saturn Booster – cena detaliczna około 1840 PLN.

Dodatkowe akcesoria

Aby woda wyglądała atrakcyjnie nie tylko w dzień, ale także w nocy, w zbiornikach można zainstalować specjalne oświetlenie np.: ledowe lampy Aqua-glow marki Hozelock Cyprio. Urządzenie zostało przystosowane do montowania zarówno na dnie zbiornika, jak i przy brzegu, aby oświetlało wybrane rośliny lub elementy oczka wodnego, tworząc w ten sposób piękne świetlne kompozycje. Ważnym elementem zbiorników wodnych jest odpowiednio dobrana roślinność, dzięki której oczko wodne nabierze naturalnego charakteru.

Akcesoria do oczek wodnych marki Hozelock Cyprio obejmują także bogaty wybór koszy do sadzawek, które pomogą łatwo i efektownie zagospodarować brzeg i przestrzeń wokół oczka wodnego.

Kosze do sadzawek Hozelock Cyprio – cena detaliczna od 10 PLN do 20 PLN

Lampy Aqua glow Hozelock Cyprio: zestaw 3 lamp – cena detaliczna około 320 PLN.

Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock Cyprio, Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem http://www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Firma Victus–Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock – akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac – wysokiej jakości urządzenia do pracy w gospodarstwach i ogrodach, Pokon – środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal – środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus–Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

 

Źródło: www.konkretpr.pl

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Przygotowanie oczka wodnego do snu zimowego

Przygotowanie oczka wodnego do snu zimowego

Oczko wodne w ogrodzie jest oczkiem w głowie każdego og... » ...więcej
Przygotowanie oczka wodnego do zimy

Przygotowanie oczka wodnego do zimy

W ogrodach przydomowych zawsze znajdzie się jakaś praca do... » ...więcej
Ogród wodny przed zimą

Ogród wodny przed zimą

Właściciele oczek wodnych i stawów powinni przygotować swoje ogrody wodne na nadchodzącą zi... » ...więcej
Zakładamy oczko wodne lub staw - to nie takie trudne

Zakładamy oczko wodne lub staw - to nie takie trudne

Wiosna jest idealnym okresem na przeprowadzenie zmian w o... » ...więcej
Jak przygotować oczko wodne do zimy

Jak przygotować oczko wodne do zimy

Bardzo ważne jest, by oczko wodne przygotować do zimy j... » ...więcej
Budujemy oczko wodne w ogrodzie

Budujemy oczko wodne w ogrodzie

Budowa przydomowego oczka wodnego to trend, który od kil... » ...więcej
Przenieś salon do ogrodu

Przenieś salon do ogrodu

Sobotnie popołudnie, za oknem piękna pogoda, a za chwilę wpadnie do nas koleżanka na filiżan... » ...więcej
Polecamy porady
Niezbędne elementy oczka wodnego

Niezbędne elementy oczka wodnego

Oczko wodne, to często prawdziwe „oczko w głowie&... » ...więcej
Jaki grill wybrać do ogrodu?

Jaki grill wybrać do ogrodu?

W zależności od ilości miejsca w ogrodzie, które można przeznaczyć na ustawienie... » ...więcej
Jak pozbyć się brudu na grillu?

Jak pozbyć się brudu na grillu?

Koniec zimy, a więc wkrótce sezon grillo... » ...więcej

Jak pobudzić roślinę do tworzenia nowych rozgałęzień

Usuwając zbędne pędy boczne rośliny, można ją pobud... » ...więcej
Opieka nad roślinami w pojemnikach

Opieka nad roślinami w pojemnikach

Aby, rośliny balkonowe ładnie się rozkrzewi... » ...więcej
Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Podlewanie gleby, do której świeżo wysiano ... » ...więcej
Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Hartowanie roślin uodparnia je na niskie temp... » ...więcej
Sposoby na kreta

Sposoby na kreta

        Trzeba zacząć od tego, że krety w Polsce są po... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Rośliny ogrodowe - Architektura ogrodu - Pielęgnacja ogrodu - Sprzęt ogrodniczy - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia
Samochody