www.info-ogrody.plwww.info-ogrody.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Rośliny ogrodowe Architektura ogrodu Pielęgnacja ogrodu Porady rss
Strona główna Sprzęt ogrodniczy Forum ogrodnicze Wydarzenia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

System murów oraz elementów małej architektury do ogrodu

Informacja prasowa / Data: 2014-05-07

Przestrzeń wokół domu wymaga szczególnej oprawy, która uwydatni walory architektoniczne budynku. Linia produktów dekoracyjnych GARDEO firmy POZBRUK to kompleksowy system murów oraz elementów małej architektury. W jej skład wchodzą inspirowane włoską stylistyką mury MILANO, GENUA i VERONA, a także mury mozaikowe MONTREAL oraz ACAPULCO. Dopełnienie bogatej kolekcji stanowi unikatowy system murów bezzaprawowych OSLO. Za sprawą oryginalnej faktury, barwy oraz właściwości użytkowych GARDEO stwarza nieograniczone możliwości kreowania efektownych, ogrodowych aranżacji.

Przydomowy ogród to wyjątkowe miejsce, w którym chętnie spędzamy wolny czas
i rozkoszujemy się bliskością natury. Jego przestrzeń jest przedłużeniem strefy mieszkalnej, co należy uwzględnić projektując ogrodową kompozycję.

Firma POZBRUK stworzyła innowacyjną linię betonowych komponentów GARDEO, dzięki którym można wykreować wymarzoną przestrzeń ogrodu.

Kolekcja obejmuje szeroki asortyment murów, palisad, słupków i stopni, które dzięki nowoczesnej technologii produkcji wyraźnie wyróżniają się spośród innych wyrobów dostępnych na rynku.

Wyroby tworzące linię posiadają zabezpieczenie hydrofobowe h-plus, które sprawia, że wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym.

Fot. POZBRUK          System Gardeo, elementy linii ACAPULCO

Grupy produktowe

Za sprawą nieregularnych powierzchni i krawędzi elementy systemu przypominają naturalny kamień łamany, a jednocześnie zachowują walory użytkowe betonowych prefabrykatów. Posiadają ciekawe, wyraziste melanżowe barwy występujące standardowo w 3 odcieniach: letni, zimowy i klasyczny. Są one utrzymane w palecie kolorów ziemi, które doskonale współgrają z otaczającą roślinnością.

Ze względu na różnorodne możliwości łamania płyt betonowych, z których pozyskuje się elementy składowe do budowy murów, istnieje wiele kombinacji tworzenia rozmaitych, niepowtarzalnych wzorów. Dlatego asortyment został podzielony na 3 grupy produktowe.

We włoskim stylu

Pierwsza z nich, inspirowana włoską stylistyką, obejmuje kolekcję MILANO, GENUA i VERONA, cechujące się szlachetną solidnością, uniwersalnością oraz subtelnością.

Zróżnicowanie gabarytowe znajdujących się w asortymencie elementów pozwala tworzyć zarówno lekkie murki dekoracyjne, jak i solidne, masywne mury odgradzające.

Mury mozaikowe

Drugą grupę tworzą mury mozaikowe - w tym kolekcja MONTREAL o dużym stopniu zróżnicowania wymiarów, z której można układać ciekawe, asymetryczne wzory.

Bazująca na subtelnym zróżnicowaniu wielkości elementów linia ACAPULCO, pozwala uzyskać niepowtarzalne aranżacje małej architektury.

Montaż bez zaprawy

Kolekcja OSLO umożliwia natomiast szybki montaż przy zachowaniu czystości placu budowy, gdyż nie wymaga użycia zaprawy. Dzięki systemowi piór i wpustów elementy  tworzą zwartą i solidną strukturę muru.

Drobne elementy systemu

Atrakcyjnym uzupełnieniem trzech oferowanych programów są drobne elementy architektoniczne:

  • zadaszenia słupków i murów,
  • palisady,
  • schody, które  nadają  ogrodowej przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Produkty GARDEO zostały opracowane tak, aby można było je łączyć również z innymi elementami z oferty producenta, uzyskując przy tym spójny i harmonijny efekt, np. z kostką brukową czy płytami PRESSTONE które świetnie sprawdzają się również przy aranżacji ogrodów. Pozwalają one stworzyć  kompozycję doskonałą – funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie w każdym detalu.

Fot. POZBRUK          Mur wykonany z elementów linii VERONA

Innowacja, jakość i trwałość to cechy systemu

Elementy linii produkowane są w unikalnej technologii, wynikającej z prawie trzydziestoletniego doświadczenia i tradycji firmy POZBRUK. GARDEO to wyroby o wyjątkowych właściwościach użytkowych i aranżacyjnych, niespotykanych dotąd na polskim rynku.

Ich bazę stanowią wysokogatunkowe mieszanki betonowe powstałe z naturalnych kruszyw. Tworzone z nich prefabrykowane bloki są łamane w czterech płaszczyznach, w efekcie czego otrzymuje się elementy o dwóch równych powierzchniach – dolnej i górnej oraz czterech bocznych, nieregularnych płaszczyznach przypominających fakturę kamienia łamanego. W dalszym procesie obróbki każdemu z elementów jest nadawany wyraźny rysunek melanżowych wybarwień.

W przeciwieństwie do innych produktów  dostępnych na rynku, mury GARDEO są tworzone z elementów monolitycznych, co gwarantuje prostotę i czystość w trakcie montażu. Nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji betonem, co znacząco ułatwia i przyspiesza przebieg prac budowlanych.

Asortyment tej linii, podobnie jak pozostałe wyroby producenta, posiadają zabezpieczenie przeciwwilgociowe h-plus. Stosowane w procesie produkcyjnym domieszki betonowe o właściwościach hydrofobowych sprawiają, że wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym. Dzięki temu produkty cechuje bardzo niska nasiąkliwość, co przekłada się na ich zwiększoną trwałość i estetykę. Technologia h-plus  chroni również przed pojawianiem się wykwitów, a także spowalnia rozwój mchów i porostów.

Orientacyjne ceny:

Milano 15, Genua 15, Verona 15 – 256 zł netto mkw
Milano 22,5, Genua 22,5, Verona 22,5 – 290 zł netto mkw
Montreal 15, Acapulco 15 – 290 zł netto mkw
Montreal 22,5, Acapulco 22,5 – 324 zł netto mkw
Palisada 30 – 8 zł netto szt.

POZBRUK to czołowy polski producent materiałów wibroprasowanych.  Lider nowoczesnych technologii, wykorzystujący w procesie technologicznym najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu hydrofobizacji i nanotechnologii, maksymalizujące jakość oferowanych produktów.
W ofercie  firmy można znaleźć szeroki wybór wysokogatunkowej betonowej kostki brukowej, pozwalającej na realizację inwestycji o charakterze przemysłowym, jak również galanterię ogrodową, dostępną w  czterech niezależnych programach.
Portfel produktowy uzupełnia grupa PRESSTONE, na którą składają się: płyty tarasowe i elewacyjne, oraz uzupełniające elementy architektoniczne, a także MUROTHERM – system budowlany służący do budowy obiektów jedno i wielokondygnacyjnych, bazujący na  technologii strunobetonów.
W 2012 roku ofertę POZBRUK poszerzono o GARDEO, kolekcję produktów o charakterze ogrodowym, na którą składają się oryginalne ogrodzenia i mury oporowe, palisady oraz stopnie schodowe, wykonane w procesie łamania prefabrykatów betonowych.
Ponad ćwierć wieku działalności firmy to  nie tylko prace nad rozwojem oferty, ale i nieustanne zwiększanie jakości wyrobów. Najnowszym osiągnięciem w tej dziedzinie jest włączenie  w proces produkcyjny technologii hydrofobowej oraz nanotechnologii, czego efektem jest wprowadzenie na rynek produktów o zwiększonej trwałości i wyjątkowych walorach użytkowych (m.in. ograniczona do minimum nasiąkliwość, wysoka odporność na zabrudzenia), bezsprzecznie wyróżniających się na tle konkurencji.
  

Źródło:  POZBRUK

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Elementy wodne małej architektury w ogrodzie

Elementy wodne małej architektury w ogrodzie

Przydomowy ogród to miejsce, gdzie można odpocząć po ... » ...więcej
System oświetlenia ogrodu lampami LED

System oświetlenia ogrodu lampami LED

Firma BRITOP Lighting wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenn... » ...więcej
Przygotowujemy system nawadniania ogrodu do zimy

Przygotowujemy system nawadniania ogrodu do zimy

Zima zbliża się do naszych ogrodów dużymi krokami &nd... » ...więcej
Praktyczne narzędzie do łączenia elementów drewnianych

Praktyczne narzędzie do łączenia elementów drewnianych

W jaki sposób ułatwić sobie montaż regałów, szafy w... » ...więcej
Polecamy porady
Jaki grill wybrać do ogrodu?

Jaki grill wybrać do ogrodu?

W zależności od ilości miejsca w ogrodzie, które można przeznaczyć na ustawienie... » ...więcej
Jak pozbyć się brudu na grillu?

Jak pozbyć się brudu na grillu?

Koniec zimy, a więc wkrótce sezon grillo... » ...więcej
Sposoby na kreta

Sposoby na kreta

        Trzeba zacząć od tego, że krety w Polsce są po... » ...więcej
Niezbędne elementy oczka wodnego

Niezbędne elementy oczka wodnego

Oczko wodne, to często prawdziwe „oczko w głowie&... » ...więcej
Co to jest mikoryza?

Co to jest mikoryza?

Z ogrodu Pani Ewy  Fot. Maciek To współżycie dwóch gatunków organizmów - grz... » ...więcej
Jak zapobiegać rozwojowi pleśni na truskawkach i malinach?

Jak zapobiegać rozwojowi pleśni na truskawkach i malinach?

Fot. stock.xchng® Zarażenie roślin pleśn... » ...więcej

Jak pobudzić roślinę do tworzenia nowych rozgałęzień

Usuwając zbędne pędy boczne rośliny, można ją pobud... » ...więcej
Opieka nad roślinami w pojemnikach

Opieka nad roślinami w pojemnikach

Aby, rośliny balkonowe ładnie się rozkrzewi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Rośliny ogrodowe - Architektura ogrodu - Pielęgnacja ogrodu - Sprzęt ogrodniczy - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia
Samochody