Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-1,t-witamy_na_stronie_o_ogrodach.html
Autor: Marcin Chrapka / Data: 2007-05-20

Witamy na stronie o ogrodach

Dzisiaj oddajemy w Twoje ręce nową stronę Internetową poświęconą ogrodom. Info-Ogrody.pl powstają aby przybliżyć Ci proces tworzenia ogrodu, a także poradzić w jaki sposób utrzymać go w idealnym stanie przez lata. Zajmiemy się więc zarówno roślinami, które możesz umieścić w swoim ogrodzie, jak i elementami stałej architektury ogrodu (skalniaki, altany, ogrodzenia) oraz urządzeniami służącymi do uprawy ogrodu (nawadnianie, koszenie).

Strona skierowana jest do ludzi, którzy nie posiadając wiedzy z zakresu tworzenia i utrzymania ogrodu, chcieliby stworzyć swój własny, niepowtarzalny ogród. Tak więc będziemy chcieli przedstawić gatunki roślin ogrodowych oraz metody upiększenia ogrodu za pomocą np. skalniaków, oczek wodnych.

Gdy już nasz wymarzony ogród jest gotowy sporo satysfakcji może dać odpowiednia jego pielęgnacja. Należy zadbać o nawożenie i nawodnienie roślin oraz utrzymanie we wzorowym stanie elementów architektury naszego ogrodu. Część z tych zadań może ułatwić współczesna technika oferując nam odpowiednie narzędzia (zraszacze, kosiarki, itp.).

Ale nasza strona przeznaczona jest także dla osób, które nie posiadają własnego skrawka ziemi. Wszak np. ogród na balkonie może dać swojemu właścicielowi równie dużo satysfakcji.