Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100103,t-basen_w_ogrodzie.html
Informacja prasowa / Data: 2011-06-14

Basen w ogrodzie

Informacja prasowa

Jeśli nie mamy czasu na podróżowanie, a marzymy o odrobinie relaksu nad wodą wypróbujmy rozkładany basen, dostosowany do wielkości naszego ogrodu. 

Wodny raj dla najmłodszych

Fot. Praktiker

W prosty sposób możemy też zorganizować naszym maluchom wodny raj, wybierając dmuchane brodziki (np. Brodzik Kubuś Puchatek) lub kolorowe akcesoria do nurkowania (np. Zestaw do nurkowania Żabka), które dzięki swoim kolorowym aplikacjom zaproszą dzieci do świata bajek. Taki sposób spędzania wolnego, wakacyjnego czasu na pewno spodoba się naszym milusińskim.

W ofercie Praktikera znajdują się również baseny, które pozwalają na korzystanie z nich dorosłym.

Czym kierować się przy wyborze naziemnego basenu?

Fot. Praktiker Basen stelażowy

Warto pamiętać, że rozkładany basen jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy mają stosunkowo małe działki i planują korzystać z niego tylko w sezonie letnim.

Ich ogromną zaletą jest to, że do ustawienia wystarczy nam jedynie odpowiedni kawałek płaskiej, utwardzonej i gładkiej nawierzchni, a do budowy i montażu nie potrzeba ciężkiego i profesjonalnego sprzętu.

Dostępne modele

Znajdziemy tu baseny rozporowe i na stelażach, których rozmiary wahają się od 244 x 76 cm (rozporowy Basen Easy Set), aż do 488 x 122 cm (Basen ogrodowy stelażowy Ultra).

Pierwsze z nich, zwane inaczej wypornościowymi, zrobione są z grubego plastiku i dopiero pod naporem wody nabierają stabilności. Ich ogromną zaletą jest to, że w razie potrzeby przed zimą można je łatwo złożyć i przechować w pomieszczeniu do następnego sezonu.

Czysta i ciepła woda

Fot. Praktiker Basen zabezpieczony płachtą

Praktycznie na wieczór, w okresie letnim, zaleca się rozłożenie nad basenem specjalnej pokrywy lub płachty (np. Płachta do basenu, śr. 305 i 366 cm), która ułatwi nam zachowanie czystości, zabezpieczając przed przedostaniem się do wody wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i ochroni basen przed liśćmi spadającymi z pobliskich drzew.

Fot. Praktiker Pokrywa solarna basenu

 

W prosty sposób i ekologiczny sposób możemy również zatrzymać ciepło w basenie. Pomoże nam w tym specjalna pokrywa solarna, która ogrzewa wodę i podtrzymuje jej ciepło.

 

Jak utrzymać czystość w basenie?

Ze względu na zdrowie naszych najbliższych niezwykle ważne jest także utrzymanie czystości basenu.

Na pytanie dotyczące sposobów utrzymania czystości odpowie Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród w firmie Praktiker.

Fot. Praktiker  Pompa filtrująca

"W tym celu stosuje się zazwyczaj filtry mechaniczne oraz pompy zatrzymujące osady i zanieczyszczenia piaskowe.

W sklepach Praktiker często są one już dołączone do dużych basenów.

Warto pamiętać o utrzymywaniu właściwego, zasadowego odczynu pH wody w basenie (ok. 7,2-7,6).

Woda o niższej wartości pH może powodować podrażnienia oczu, skóry oraz rdzewienie konstrukcji metalowych.

Do oczyszczania wody w basenie można również stosować chemię uzdatniającą wodę.

Najczęściej stosuje się dezynfekcję chlorem, dezynfekcję łączoną (chlor i ozon, chlor i promienie UV) lub – rzadziej – bezchlorową (promieniami UV, ozonem, bromem, jodem, tlenem aktywnym).

Preparaty muszą być dodawane w sposób ciągły, by zapewnić stałe stężenie w wodzie. By ułatwić codzienną pielęgnację wody, warto stosować gotowe zestawy wielofunkcyjne o przedłużonym działaniu, które zadbają o odkażenie, ochronią przed glonami i ustabilizują poziom pH".

Zapraszamy do marketów Praktiker i do sklepu internetowego www.praktiker.pl

Informacje o firmie - Praktiker w Polsce:

Praktiker to międzynarodowa sieć marketów specjalizujących się w sprzedaży materiałów budowlanych, wyposażenia domów i ogrodów oraz artykułów dla majsterkowiczów. W Polsce do grupy należy 24 sklepów. Pierwszy Praktiker został otwarty w 1997 roku w Jankach koło Warszawy. Kolejne sklepy powstały w Czeladzi, Radomiu, Poznaniu, Katowicach, Bytomiu, Wrocławiu, Częstochowie i w Markach koło Warszawy. W 2000 roku miała miejsce inauguracja działalności czterech placówek: w Łodzi, Zabrzu, Kielcach oraz w Olsztynie. Jesienią 2001 roku powstały kolejne markety: w Krakowie, Gdańsku, a także drugi w Łodzi. W 2005 roku otwarto pierwszą piętrową placówkę na Okęciu. W marcu 2007 roku powstał Praktiker w Rzeszowie, w lipcu w Rybniku, a w październiku w Grudziądzu. W lutym 2008 roku miała miejsce inauguracja działalności drugiego sklepu Praktiker w Poznaniu. W marcu 2011 roku otwarty został market Praktiker w Opolu. W kwietniu 2011 roku otworzono kolejne markety firmy w Pile i Lesznie.

Źródło: www.praktiker.pl