Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100135,t-estetyczny_i_bezpieczny_basen_i_jego_ogrodzenie_–_zasady_projektowania.html
Informacja prasowa / Data: 2011-10-06

Estetyczny i bezpieczny basen i jego ogrodzenie – zasady projektowania

Informacja prasowa

Marzenia o przydomowym basenie nie muszą się ograniczać do tych rozporowych czy dmuchanych. Coraz bardziej dostępne stają się bowiem baseny z prawdziwego zdarzenia. Obalając mity podpowiadamy, co jest najważniejsze przy jego projektowaniu.

Dlaczego basen wkopany w ziemię?

Dlatego, że tego typu basen posiada szereg zalet, które mogą przesądzić o "opłacalności" wybudowania go na posesji.

Najważniejsze z nich to:

  • jest droższy niż basen naziemny, ale pełni funkcję ozdobną
  • podkreśla prestiż posiadłości
  • może być idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań – co do kształtu, głębokości, akcesoriów.

Duży może więcej

Wielkość basenu wpływa między innymi na koszty jego wybudowania i utrzymania. Ale czy rzeczywiście duży może więcej?

Fałsz: Basen musi być wielki, żeby robić wrażenie. Równie wielkie wrażenie na gościach wywrze basen o mniejszych wymiarach, ale atrakcyjnym dizajnie.

Prawda: Swobodnie można pływać nie tylko w dużych basenach, ale także w mniejszych, w których np. zamontowane są urządzenia umożliwiające płynięcie w miejscu (pod prąd).

Prostokątny czy owalny

Również kształt basenu wpływa na koszt inwestycji, ale decyduje również o jego walorach estetycznych.

Fałsz: Basen może mieć tylko kształt owalny lub prostokątny.

Najczęściej wybierane są baseny właśnie w tych kształtach, ale to nie znaczy, że tylko takie są dostępne. Istnieje możliwość dopasowania kształtu basenu do naszych upodobań, bryły budynku i charakteru całej posesji, aby stał się dopełnieniem architektury otoczenia.

Należy jednak pamiętać, że im bardziej wyrafinowany kształt, tym wyższa cena.

Standardowa głębokość 1,5 m

Tego wymiaru basenu co prawda na pierwszy rzut oka nie widać, jednak zależy od niego wiele - są to zarówno kwestie finansowe, jak również wygoda użytkowania.

Fałsz: Basen powinien mieć głębokość 1,5 m.

Najczęściej wybierana jest głębokość 1,5 m, gdyż taka wystarczy do zabaw w wodzie i pływania. Można wybrać głębszą nieckę, ale należy pamiętać, że im większy i głębszy basen, tym wyższe koszty eksploatacji.

Prawda: Schody zwiększają komfort użytkowania.

Nawet jeśli wszyscy domownicy potrafią pływać, można rozważyć wybudowanie w basenie schodów lub półki rekreacyjnej – zwłaszcza, jeśli wśród domowników są dzieci (choćby w planach).

Bezpieczeństwo

To chyba najważniejsza kwestia związana z użytkowaniem basenu, której nie można pominąć już na etapie projektowania. Tak więc, warto wybrać rozwiązanie, które zagwarantuje pełne bezpieczeństwo posiadania basenu na posesji.

Prawda: Niezabezpieczony basen stanowi realne zagrożenie dla małych dzieci i czworonożnych pupilów.

Dlatego warto zabezpieczyć jego teren sprawdzonym, systemem ogrodzeniowym, jakim jest Bekazur 2D firmy Betafence - światowego lidera w branży.

Bekazur 2D to system dedykowany przydomowym basenom, zaprojektowany tak, by zagwarantować bezpieczeństwo domownikom, a jednocześnie współgrać z każdą architekturą otoczenia.


Bekazur 2D to połączenie bezpieczeństwa, wyjątkowej estetyki i wysokiej jakości umożliwiającej wieloletnie użytkowanie bez konieczności regularnej konserwacji.

A oto czym charakteryzuje się proponowany system:

  • kompletny system panelowy Bekazur 2D z furtką wyposażoną w zamek bezpieczeństwa, którego nie są w stanie otworzyć małe dzieci,
  • biały kolor i dekoracyjne wykończenie paneli nadają ogrodzeniu estetyczny, a jednocześnie prestiżowy wygląd,
  • gwarancja wieloletniego użytkowania ogrodzenia bez konieczności regularnej konserwacji jest standardem firmy Betafence - dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii cynkowania produktu, a następnie malowaniu metodą proszkową, panele latami wyglądają jak nowe.

Akcesoria

Dobór odpowiednich urządzeń wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z basenu, a także na sposób korzystania z niego. Niektóre z nich są  wręcz niezbędne.

Fałsz: Urządzenia do filtracji wody są zbędne, gdy stosujemy środki chemiczne przeznaczone do pielęgnacji wody.

Woda nie będzie czysta bez odpowiednio dobranego układu filtrującego.

Prawda: Wyposażenia dodatkowe - urządzenia do podgrzewania wody, prysznice strumieniowe, sztuczna fala, trampoliny itp. - możemy zamontować w przyszłości, wyposażając basen w fazie budowy w zestaw przedmontażowy (wybrane elementy będzie można zamontować później bez konieczności rozkuwania istniejącej niecki basenu).

Prawda: W naszym klimacie wręcz niezbędnymi akcesoriami są różnego rodzaju zadaszenia i przykrycia, które chronią przed utratą ciepła oraz zanieczyszczeniem wody.

Więcej informacji o systemie Bekazur 2D i innych rozwiązaniach firmy Betafence znajdą Państwo na stronie www.betafence.pl

Źródło: www.hypercrew.pl