Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100160,t-sprzet_dla_arborysty___chirurga_drzew.html
Informacja prasowa / Data: 2012-03-08

Sprzęt dla arborysty - chirurga drzew

Informacja prasowa

Specyfika zawodu arborysty wymaga wyjątkowych umiejętności oraz profesjonalnego szkolenia. W tym zawodzie na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo. Dlatego Husqvarna wprowadza na rynek nową pilarkę z serii XP®, dedykowaną profesjonalnym chirurgom drzew. Wyróżnia ją najwyższej jakości wzornictwo, ergonomia i rozwiązania przyjazne użytkownikowi.

Pilarka Husqvarna T540XP jest rozwiązaniem przeznaczonym dla arborystów według standardów XP – jest to najwyższa klasa pilarek oferowana przez firmę Husqvarna.

Fot. Husqvarna Pilarka T540XP

To oznaczenie towarowe świadczy o wyposażeniu maszyny w przełomową technologię, podzespoły najwyższej jakości oraz doskonały stosunek mocy do wagi.

Pilarka jest wytwarzana z najbardziej nowoczesnych materiałów.

Skrzynia korbowa została wykonana ze stopu magnezu, dzięki czemu pilarka zyskuje dwie istotne cechy: wytrzymałość oraz niewielki ciężar.

Specyfika pracy arborysty, a wymagania wobec sprzętu

Dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzewa, niezwykle ważnym jest, aby pilarka nie uległa zatkaniu przez trociny.

Ewentualna konieczność serwisu w przypadku takiej awarii wiąże się z zejściem operatora z drzewa, co wydłuża czas pracy.

Fot. Husqvarna

Aby zapobiec takim sytuacjom urządzenie zostało wyposażone w technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, co zapewnia płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza.

Praca wykonywana w lesie, a co więcej w samych koronach drzew wymaga dbałości o środowisko. Jednocześnie sprzęt tnący musi wyróżniać się odpowiednią mocą.

- Eksperci Husqvarna wiedzą jak ważna jest ochrona środowiska. Dlatego w tej pilarce zastosowaliśmy silnik X-Torq®.

Sprawiliśmy tym samym, że zużywa ona o 20 procent mniej paliwa niż tradycyjne silniki, a emisja szkodliwych substancji została zmniejszona o 75 procent.

Jednocześnie pilarka ta jest niezwykle mocna w stosunku do swojej masy – powiedział Pan Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Pilarka dla arborystów zaopatrzona jest także w wyjątkowy mikroprocesor, optymalizujący jej osiągi. System ten nosi nazwę AutoTune™.

Reguluje on pracę gaźnika, dobierając odpowiednią ilość powietrza do danej mieszanki paliwowej, przez co nie zachodzi konieczność regulacji gaźnika.

Co więcej, technologia ta kompensuje takie czynniki jak wilgotność, temperatura i wysokość – odgrywające szczególną rolę w pracy arborysty.

Ergonomiczna budowa pilarki ułatwia pracę

W procesie rozwoju produktu Husqvarna zawsze stawia sobie za priorytet ergonomię.

Fot. Husqvarna

W przypadku pracy chirurga drzew niezbędnym jest ograniczenie drgań. Dlatego pilarka posiada system Low Vib®, który zdecydowanie ogranicza wibrację, zwłaszcza w rękojeści urządzenia.

Ponadto górny uchwyt po raz pierwszy jest dostępny w trzech różnych rozmiarach.

Ze względu na kształt korpusu pilarki, nadgarstek operatora znajduje się w pozycji pionowej, a nie zgiętej – co nie powoduje zmęczenia.

Dla poprawienia komfortu pracy urządzenie wyposażone jest w prowadnicę Techlite™.

Jest ona nawet o 25 procent lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, jednocześnie zachowując wysoką twardość i wytrzymałość.

Bezpieczeństwo pracy najważniejsze

Wspinanie się czy chodzenie po drzewach wraz z pilarką jest czynnością niezwykle niebezpieczną.

Husqvarna ułatwia ją poprzez zamontowanie uchwytu zaciskowego, który umożliwia przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej.

Sprzęt zamocowany do bioder pozwala na swobodę ruchów, zwiększając bezpieczeństwo pilarza.

Podstawowe dane techniczne

Pojemność, cm³ 37,7
Moc, kW/KM
1,8
Waga, kg 3,6
Stosunek mocy do wagi
3,6
Rekomendowana dł. prowadnicy 12-16”
Podziałka łańcucha 3/8”

 

Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2010 rok osiągnęły poziom 32 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15.000 osób. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com. 

Źródło: www.compress.com.pl