Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100194,t-jak_latwo_wykonac_roboty_budowlane_w_ogrodzie.html
Informacja prasowa / Data: 2012-07-04

Jak łatwo wykonać roboty budowlane w ogrodzie

Informacja prasowa

Letni czas sprzyja realizacji indywidualnych pomysłów w otoczeniu domu. Drobne prace budowlane w ogrodzie można wykonać szybko i łatwo z użyciem szybkowiążącej zaprawy Ruck-Zuck Beton firmy quick-mix. Dzięki specjalnie dobranej recepturze zaprawa gwarantuje pewność wykonania i oszczędność czasu.

Ogród oraz najbliższe otoczenie domu, to miejsca, o które chcemy zazwyczaj zadbać sami i zaaranżować według własnych oczekiwań.

Wiele drobnych prac możemy z powodzeniem wykonać we własnym zakresie, co nie tylko dostarcza nam satysfakcji, lecz również daje pewność, że każdy szczegół jest zgodny z naszym indywidualnym zamysłem.

Fot. quick-mix

Montaż takich elementów jak:

 • słupki ogrodzeniowe,
 • lampy,
 • parasole,
 • huśtawki,
 • suszarki na bieliznę,
 • przygotowanie fundamentów pod altanki, murki lub kwietniki,

wbrew pozorom nie należy do trudnych i wymagających zadań.

Używając do wykonania drobnych ogrodowych prac budowlanych zaprawy Ruck-Zuck Beton firmy quick-mix, będziemy potrzebowali jedynie najprostszych narzędzi i konewki z wodą.

Dzięki unikalnej recepturze zaprawa nie wymaga mieszania, wystarczy jedynie zalać ją odpowiednia ilością wody i pozostawić do stwardnienia. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć uszkodzeń i zabrudzeń w ogrodzie spowodowanych zwykle przygotowaniem tradycyjnych zapraw.

Przyjemne z pożytecznym

Ruck-Zuck Beton to gotowa zaprawa betonowa, która nadaje się do obróbki w stanie suchym, a po związaniu tworzy trwałe i mrozoodporne elementy betonowe.

Dzięki łatwości stosowania świetnie nadaje się do wszelkich drobnych robót w ogrodzie wymagających szybkiego i solidnego wiązania także tam gdzie niemożliwe jest przygotowanie standardowej zaprawy np. ze względu na brak prądu.

Jest niezastąpiony przy montażu i kotwieniu elementów, takich jak parasole, lampy i słupki ogrodzeniowe oraz przy wykonywania fundamentów pod małe altanki, murki i kwietniki.

Zaprawa jest wodoodporna, co czyni ją odpowiednim materiałem do stosowania w ogrodach, gdzie powierzchnie wystawione są nie tylko na działanie naturalnych opadów, lecz również wody pochodzącej z nawadniania dodatkowego.

Szybki montaż – raz, dwa i gotowe

Fot. quick-mix Ruck-Zuck Beton idealnie nadaje się do wykonywania elementów małej architektury

Dzięki specjalnie przygotowanej recepturze, szybkowiążący beton do montażu i kotwienia elementów nośnych można układać bez wcześniejszego wymieszania, bezpośrednio na docelowym podłożu.

Sucha mieszanka pozwala na dokładne wypełnienie przygotowanego pod montaż otworu lub wykopu i dzięki temu stabilne zamocowanie poszczególnych elementów.

Miejsce, w którym zostanie zastosowany beton nie wymaga specjalnych przygotowań.

Wystarczy oczyścić je tak, aby nie pozostały żadne luźne i sypkie substancje i delikatnie zwilżyć w celu zwiększenia przyczepności.

Materiał należy wsypywać warstwami o grubości ok. 10 – 15 cm i polewać odpowiednią ilością wody, a ostatnią warstwę wygładzić.

Po całkowitym związaniu Ruck-Zuck Beton zyskuje właściwości wodoodporne i utrzymuje swoją parametry zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach. Dzięki temu gwarantuje solidną przyczepność i mocowanie.

Dane techniczne zaprawy

Temperatura stosowania:

+5°C do + 30 °C

Czas stosowania:

natychmiast po wymieszaniu

Czas mieszania:

ok. 3 – 5 min.

Wydajność:

ok. 13 l zaprawy z 25 kg

Cena: worek 25 kg od 26 PLN

Firma quick-mix Sp z o.o. jest obecna na polskim rynku od 1997 roku i jest częścią międzynarodowego holdingu Sievert AG, który w 2010 roku zanotował obrót 260 milionów Euro. Marka quick-mix to ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych, dające pewność co do proponowanych rozwiązań. Firma quick-mix jest również właścicielem marki Tubag – jedynej na polskim rynku grupy produktów z oryginalnym trasem Tubag. Najwyższe standardy produkcji potwierdza wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą DIN EN ISO 9001.
quick-mix Sp. z o.o specjalizuje się w produkcji i sprzedaży:

 • zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem TUBAG
 • systemów ociepleń Lobatherm, tynków i farb
 • suchych zapraw budowlanych
 • systemów hydroizolacji
 • klejów i spoin do płytek
 • produktów do renowacji obiektów zabytkowych marki TUBAG
 • zapraw do układania kostki brukowej i kamienia naturalnego GaLaBau
 • oraz innych materiałów chemii budowlanej.

Firma quick-mix posiada 22 fabryki i prowadzi sprzedaż w 50 lokalizacjach w 19 krajach. W Polsce quick-mix posiada 2 nowoczesne zakłady produkcyjne: w Strzelinie i Rawie Mazowieckiej. Doskonała lokalizacja obu zakładów, pozwala na skuteczną dystrybucję materiałów quick-mix na terenie całego kraju. Sprzedaż produktów odbywa się poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów i partnerów handlowych.

Źródło: www.echoPR.pl