Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100251,t-automatyczne_kosiarki_do_malych_i_wielkich_ogrodow.html
Informacja prasowa / Data: 2013-04-10

Automatyczne kosiarki do małych i wielkich ogrodów

Informacja prasowa

Samojezdne, automatyczne kosiarki nie muszą być marzeniem z odległej przyszłości. Nowoczesna technologia w ogrodzie jest na wyciągnięcie ręki! Szeroka gama kosiarek z rodziny Automower® firmy Husqvarna to w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd każdego trawnika. Obecnie oferta obejmuje pięć modeli o różnym poziomie wydajności i wyposażania, do trawników o różnej powierzchni.

Nowoczesne technologie mają wpływ na każdą dziedzinę naszego życia – również                  na ogrodnictwo. Prowadzą do jego pełnej automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji ogrodu.

Inteligentne i dyskretne urządzenia, takie jak kosiarki Automower będą współdziałać z człowiekiem aby przycinać cały trawnik, a Ty w tym czasie możesz spokojnie pojechać na wymarzony urlop, albo podziwiać harmonijną pracę automatycznych pomocników ogrodowych.

Fot. Husqvarna

Producenci sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni prześcigają się w wymyślaniu „inteligentnych” rozwiązań.

„Nowoczesny sprzęt zastąpi wiele fizycznych prac, pozwalając ludziom wykorzystywać czas na dowolne cele. Co więcej, technologie pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie, a także uczynią pielęgnację ogrodu łatwiejszą i efektywniejszą” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Rodzina kosiarek Husqvarna Automower® to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane, inteligentne kosiarki.

Zostały tak skonstruowane, aby realizować koszenie niezależnie od:

  • kształtu trawnika,
  • obecności przeszkód (takich jak: rośliny, mała architektura ogrodowa itp.),
  • ukształtowania terenu,
  • pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są:

  • ekonomiczne,
  • ciche,
  • bezpieczne w użytkowaniu,
  • lekkie i o niewielkich rozmiarach.

Wszyscy, którzy zamiast koszenia trawnika preferują wypoczynek i relaks, powinni zaopatrzyć się w kosiarkę automatyczną.Kosiarka może pozostawać w ogrodzie przez całą dobę, gdyż została zaprojektowana tak, aby funkcjonować prawidłowo bez względu na warunki pogodowe.

Nazywana jest ona często "wehikułem czasu wolnego”. Dlaczego?

Ponieważ jest w pełni samodzielna i nie wymaga nadzoru nad swoją pracą.

To małe, inteligentne urządzenie, cicho i dyskretnie przytnie trawnik. Maszyna codziennie „odwiedza” cały obszar, który ma zostać skoszony.

W zależności od wielkości trawnika, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin, bądź bez ograniczeń przez całą dobę.

Dzięki funkcji inteligentnego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później sama powraca do pracy. Nie musisz się więc już martwić                              o niedostatecznie przystrzyżony trawnik.

„Możemy śmiało oczekiwać, iż w przyszłości kosiarki automatyczne staną się powszechne. Husqvarna Automower® sprawia, że zautomatyzowane koszenie jest dostępne dla właścicieli mniejszych i wielkich ogrodów.

Fot.Husqvarna

Jest w pełni profesjonalną i nowoczesną maszyną dbająca o systematyczną pielęgnację trawnika oraz o środowisko naturalne” – powiedział Jerzy Banaszczyk.Co więcej, kosiarka ta zużywa mniej energii niż żarówka!

Każda kosiarka Automower® serii 200 może być wyposażona w moduł GPS. Dzięki temu może być zdalnie włączana i wyłączana, a jej ruchy można śledzić poprzez wyświetlacz iPhone’a! Moduł GPS umożliwia także namierzenie złodzieja, w wypadku kradzieży kosiarki, a także powiadomienie właściciela alarmowym SMS.

Właścicielom ogrodów pozostaje więc tylko relaksowanie się na tarasie, podczas gdy prace ogrodnicze wykonują się same... To, co dotychczas wydawało się nierealne, obecnie stało się rzeczywistością.

Zautomatyzowane urządzenia rozwiążą nasz problem braku czasu na pielęgnację przydomowego zieleńca i są trendem w kierunku którym podążamy.

Rodzina Husqvarna Automower®

Automower® 305

Automower® 308 X

Automower® Solar Hybrid

Automower® 220 AC

Automower® 230 ACX

kosi powierzchnię do 500 m2

kosi powierzchnię do 800 m2

kosi powierzchnię do 2200 m2

kosi powierzchnię do 1800 m2

kosi powierzchnię do 3000 m2

Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2011 rok osiągnęły poziom 32 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła około 15.000 osób. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com. 

Źródło: Husqvarna