Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100274,t-jak_wykorzystac_deszczowke_w_ogrodzie?.html
Informacja prasowa / Data: 2013-07-09

Jak wykorzystać deszczówkę w ogrodzie?

Informacja prasowa

Każdego roku tysiące litrów wody deszczowej bezproduktywnie przepływają przez rynny naszych domów. GARDENA znalazła sposób, aby ją magazynować i wykorzystać do nawadniania ogrodu. Zbiorniki na deszczówkę nadają się do każdego typu zieleńca. Dzięki temu możemy wykorzystać deszczówkę do nawadniania ogrodu, a co ważne taka woda nic nie kosztuje. Magazynowana deszczówka posiada właściwości, które wspomogą rozwój naszych roślin. Natomiast my zaoszczędzimy pieniądze i czas.

Fot. Gardena   Zbiornik do deszczówki z pompą

Czasami zastanawiamy się ile litrów wody moglibyśmy zaoszczędzić gdybyśmy magazynowali wodę spadającą z naszych dachów.

Dziś można to z łatwością sprawdzić wyposażając swój ogród w zbiornik na deszczówkę marki GARDENA.

Wykorzystywanie wody deszczowej spływającej z naszego dachu, pozwala nam oszczędzić drogą wodę pitną, którą wykorzystujemy do nawadniania roślin i trawnika w naszym ogrodzie.

Z tych względów jest to niezwykle korzystne dla naszego portfela i ekologii.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przyczyniamy się do zwiększenia zasobów wody gruntowej, która poprawia mikroklimat w naszym ogrodzie.

Drewniana ozdoba, a zarazem  i przydatny zbiornik

Fot. Gardena

Zbiornik na deszczówkę to stabilny pojemnik wykonany z drewna - o długiej żywotności. Istnieje możliwość pomalowania zbiornika na dowolny przez nas kolor, który będzie pasował do aranżacji naszego ogródka.

Zbiornik został wyłożony wytrzymałą folią  i jest odporny na mróz. W trakcie zimy może pełnić funkcję ozdobną ogrodu lub w formie złożonej być przechowywany w schowku - informuje Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Jeżeli chcesz aby Twoja woda, była zawsze czysta dodatkowo można zaopatrzyć się w pokrywę na zbiornik, która chroni przed zanieczyszczeniami i tworzeniem się glonów. Pokrywa wygodnie się otwiera i zamyka oraz ma miejsce na ustawienie pompy. Korzystanie z pokrywy zbiornika jest również bardzo istotne dla bezpieczeństwa dzieci i zwierząt przebywających w ogrodzie.

Łap wodę, póki możesz

Fot. Gardena

Wygodnym i prostym w montażu sposobem odzyskiwania deszczówki jest instalacja specjalnego filtra do deszczówki do pionowej rynny budynku.

Filtr do deszczówki posiada spust do gromadzenia albo wypuszczania wody. Posiada także zabezpieczenie przelewowe.

Dodatkowo łatwo się go czyści, dzięki otwartej osłonie filtra.

Przy pomocy takiego urządzenia możemy zmagazynować aż 90% wody deszczowej z rynny dachowej.

Wykorzystaj deszcz i nim podlewaj

Warto do zbiornika na deszczówkę zamontować pompę, dzięki której prosto ze zbiornika, możemy wykorzystywać naszą wodę do nawadniania ogrodu.

Pompę ogrodową GARDENA Classic można wykorzystać do nawadniania ogrodu z użyciem zraszaczy, końcówek i pistoletów zraszających. Jest również idealna do wygodnego napełniania konewek - informuje Jarosław Soboń.

Od prawie 20-lat produkty marki obecne są na polskim rynku. Od połowy lat 90-tych dystrybucja na terenie kraju realizowana była przez spółkę Gardena Polska, w ramach Grupy Gardena - niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz systemów nawadniających.

Marka systematycznie powiększała swój udział w rynku. Powstała szeroka ogólnopolska sieć dystrybucji jej produktów. Przez lata GARDENA zdobyła uznanie polskich konsumentów, czego wyrazem są przyznane nagrody i wyróżnienia dla marki, w tym dwukrotnie otrzymany Laur Konsumenta. Od końca 2008 roku GARDENA jest jedną z marek znajdujących się w portfolio międzynarodowej firmy Husqvarna – zaliczanej do grona najstarszych i największych firm technicznych na świecie.

Źródło: www.gardena.pl.