Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100313,t-ogrod_bez_zbednego_halasu.html
Data: 2014-06-06

Ogród bez zbędnego hałasu

Każdy ogród powinien być azylem spokoju, w którym z przyjemnością spędzamy wolny czas. Jednak prace ogrodowe generują często dużo hałasu, który przeszkadza nie tylko nam i naszym domownikom, ale również sąsiadom oraz naszym zwierzętom. Marka Husqvarna zadbała, aby cenne chwile relaksu już nigdy nie zostały zakłócone przez głośny sprzęt. 

Urządzenia bateryjne lekarstwem na hałas

Urządzenia bateryjne Husqvarna to seria wysokowydajnych maszyn napędzanych mocnym akumulatorem Li-ion 36V. Akumulator w połączeniu ze specjalnie opracowanym silnikiem bezszczotkowym daje wyniki podobne do naszych maszyn spalinowych. Akumulator można szybko wymieniać między urządzeniami, aby uniknąć przestojów, co zwiększa efektywność pracy” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Cicha pilarka? To możliwe!

Cięcie drewna zawsze kojarzy się z hałasem. Nie jest to jednak regułą.

Marka Husqvarna dysponuje urządzeniem, które doskonale sprawdza się w wypadku tych, którzy są szczególnie wyczuleni na wysoki poziom decybeli.

Fot. Husqvarna AB

Pilarka 436Li to cicha, lekka i prosta w obsłudze maszyna.

Dzięki swoim atutom szczególnie ceniona jest przez stolarzy, sadowników oraz użytkowników przydomowych ogrodów. Dodatkowo wyposażona została w trwały bezszczotkowy silnik oraz napinacz łańcucha obsługiwany bez dodatkowych narzędzi.

Wydajność i wygoda prowadzenia to podstawowe cechy, dzięki którym zyskuje coraz większą popularność wśród amatorów zieleńców.

Żywopłot na CICHO

Zadbany żywopłot wymaga regularnej podcinki zwłaszcza w pierwszej części sezonu. Zabieg ten gwarantuje prawidłowy rozrost oraz zapewnia ogrodowi piękny wygląd. Zazwyczaj regulowanie żywopłotu jest dosyć hałaśliwym zabiegiem, ale nie musi być to regułą.

Nożyce do żywopłotu  Husqvarna 136LiHD50 zasilane bateryjnie są tego dowodem.

To lekkie, idealnie wyważone urządzenie nie generuje zbędnego hałasu. Nożyce są proste w obsłudze, dzięki czemu maszyna przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących użytkowników, ogrodników oraz osób zajmujących się pielęgnacją zieleni.

Koszenie i podkaszanie bez hałasu

Trawnik w okresie sezonu wymaga systematycznej pielęgnacji. Niestety, koszenie czy podkaszanie nie należą do cichych czynności, a warkot kosiarki obudził już nie jedno śpiące dziecko.

Trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Chcąc skutecznie o niego zadbać musimy znaleźć złoty środek, który zagwarantuje nam oczekiwane efekty pracy oraz nie narazi otoczenia na zbędny hałas. W tym wypadku również z pomocą przychodzą nam urządzenia bateryjne.

Fot. Husqvarna AB

Przykładem jest podkaszarka Husqvarna 136LiC.

Ta wydajna maszyna zapewnia nam szybkie i bezproblemowe dotarcie do niedostępnych dla kosiarek  miejsc.

Dodatkowo nie generuje zbędnego hałasu, dzięki czemu praca nią to jeszcze większa wygoda.

„Do większych powierzchni lepiej jest zastosować kosiarkę. Podobnie jak w wypadku podkaszarek istnieje możliwość skorzystania z wyjątkowo cichych maszyn. W tym wypadku polecanym rozwiązaniem są kosiarki zautomatyzowane np. Husqvarna Automower 308.

Fot. Husqvarna AB

Ta kompaktowa, stylowa maszyna kosi tereny o złożonej strukturze. Maszyna jest w pełni zautomatyzowana i posiada wszystkie cechy rodziny Automower®, a co ważne pracuje cicho i sama automatycznie powraca do stacji, by doładować akumulator” – dodał Jerzy Banaszczyk.

Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2011 rok osiągnęły poziom 32 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła około 15.000 osób.

Źródło: www.husqvarna.pl