Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100320,t-dekoracyjne_donice_do_ogrodu.html
Informacja prasowa / Data: 2014-07-03

Dekoracyjne donice do ogrodu

Informacja prasowa

Aranżacja przestrzeni wokół domu w stylu śródziemnomorskim przywodzi na myśl ciepłe i słoneczne tereny Włoch lub Grecji. Jasna płaszczyzna nawierzchni i elementów małej architektury wydobywa naturalne piękno roślinności, kontrastując z jej intensywną zielenią. Donice dekoracyjne firmy POZBRUK pomogą wykreować klasyczną i lekką stylizację.

Ogród to wyjątkowe miejsce, w którym w okresie wiosenno-letnim spędzamy dużo czasu, ciesząc się bliskością natury. Musi być dobrze przemyślany i funkcjonalnie urządzony, tak by odpowiadał naszym potrzebom. Właściwe zaplanowanie obszaru wokół domu pozwoli podkreślić bryłę budynku.

Fot. Fot. POZBRUK  DONICA HISZPAŃSKA w aranżacji śródziemnomorskiego ogrodu

Styl śródziemnomorski, bazujący na ciepłych, pastelowych barwach, będzie idealnym dopełnieniem aranżacji przy obiektach zaprojektowanych w klasycznym duchu.

Taki ogród sprawia wrażenie naturalnego, jednak dobór elementów nie jest przypadkowy. Jasne nawierzchnie mają nawiązywać do greckich i włoskich alejek.

Istotnym składnikiem są rozmaite wazy oraz donice na kwiaty i zioła, ustawione na schodach, tarasach lub wzdłuż ścieżek.

Z myślą o śródziemnomorskich stylizacjach firma POZBRUK stworzyła kolekcję donic dekoracyjnych z linii PRESSTONE, dzięki którym wykreujemy subtelną, uporządkowaną i funkcjonalną przestrzeń.

Wzory inspirowane klasyką

W ofercie firmy znajdują się DONICE DUŃSKIE charakteryzujące się wydłużoną formą oraz okrągłe: HISZPAŃSKA w klasycznym kształcie o średnicy 37 cm, GRECKA o obniżonym profilu oraz WŁOSKA o smukłym kształcie – obydwie o średnicy 45 cm.

DONICE DUŃSKIE dostępne są w trzech rozmiarach: 

  • krótka o wymiarach 55 x 24 x 37 cm,
  • średnia o wymiarach 80 x 24 x 37 cm,
  • o trapezowym kształcie.

Ich wydłużona forma umożliwia tworzenie fantazyjnych układów, na przykład łuków i okręgów.

Te okrągłe znajdą zastosowanie jako dekoracyjne akcenty wyznaczające funkcjonalny podział przestrzeni i pozwalające zbudować rozmaite kompozycje praktycznie w dowolnym miejscu.

DONICE DUŃSKIE dostępne są w kolorze dolomitu, granitu oraz marmuru, natomiast HISZPAŃSKA, GRECKA i WŁOSKA występują we wszystkich kolorach PRESSTONE.

Charakterystyka donic

Kolekcja charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami.

Wszystkie elementy posiadają zabezpieczenie przeciwwilgociowe w technologii h-plus.

Dzięki hydrofobowym właściwościom wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym, co minimalizuje nasiąkliwość i zwiększa trwałość produktów.

Jak wszystkie materiały firmy POZBRUK, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym mrozu.

Waga poszczególnych elementów waha się od 40 do 95 kg, co gwarantuje ich stabilność.

Klimatyczne kompozycje

Fot. POZBRUK DONICA GRECKA I WŁOSKA w kolorze łupek śnieżny

Ustawienie donic wzdłuż ścieżki, przy podjeździe lub po obu stronach wejścia do domu organizuje przestrzeń i rozdzieli poszczególne strefy użytkowe.

Z kolei umieszczenie ich na tarasie pomoże wprowadzić odrobinę natury i wykreować w tym miejscu niewielką enklawę zieleni.

Decydując się na podobne kwiaty w pojemnikach znajdujących się w różnych miejscach nadamy całej aranżacji spójności.

Natomiast świeże i aromatyczne zioła, takie jak oregano, tymianek, szałwia czy lawenda wprowadzą wyjątkowy aromat i prawdziwie śródziemnomorski klimat.

Zastosowanie donic dekoracyjnych ułatwia późniejszą zmianę koncepcji bez konieczności przesadzania drzew i krzewów oraz powoduje, że dbanie o rośliny staje się proste i przyjemne.
Orientacyjne ceny

DONICA DUŃSKA KRÓTKA – 110 zł netto/szt.
DONICA DUŃSKA DŁUGA – 220 zł netto/szt.
DONICA DUŃSKA TRAPEZOWA – 167 zł netto/szt.
DONICA HISZPAŃSKA – 150 zł netto/szt.
DONICA GRECKA – 160 zł netto/szt.
DONICA WŁOSKA – 180 zł netto/szt.

POZBRUK to czołowy polski producent materiałów wibroprasowanych.  Lider nowoczesnych technologii, wykorzystujący w procesie technologicznym najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu hydrofobizacji i nanotechnologii, maksymalizujące jakość oferowanych produktów.
W ofercie  firmy można znaleźć szeroki wybór wysokogatunkowej betonowej kostki brukowej, pozwalającej na realizację inwestycji o charakterze przemysłowym, jak również galanterię ogrodową, dostępną w  czterech niezależnych programach.
Portfel produktowy uzupełnia grupa PRESSTONE, na którą składają się: płyty tarasowe i elewacyjne, oraz uzupełniające elementy architektoniczne, a także MUROTHERM – system budowlany służący do budowy obiektów jedno i wielokondygnacyjnych, bazujący na  technologii strunobetonów.
W 2012 roku ofertę POZBRUK poszerzono o GARDEO, kolekcję produktów o charakterze ogrodowym, na którą składają się oryginalne ogrodzenia i mury oporowe, palisady oraz stopnie schodowe, wykonane w procesie łamania prefabrykatów betonowych.
Ponad ćwierć wieku działalności firmy to  nie tylko prace nad rozwojem oferty, ale i nieustanne zwiększanie jakości wyrobów. Najnowszym osiągnięciem w tej dziedzinie jest włączenie  w proces produkcyjny technologii hydrofobowej oraz nanotechnologii, czego efektem jest wprowadzenie na rynek produktów o zwiększonej trwałości i wyjątkowych walorach użytkowych (m.in. ograniczona do minimum nasiąkliwość, wysoka odporność na zabrudzenia), bezsprzecznie wyróżniających się na tle konkurencji.

Źródło:  www.pozbruk.pl