Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100322,t-licznik_wody_pozwoli_kontrolowac_wydatki.html
Informacja prasowa / Data: 2014-07-14

Licznik wody pozwoli kontrolować wydatki

Informacja prasowa

Każdy ogrodnik wie, że nawadnianie ogrodu pochłania duże ilości wody, która sporo nas kosztuje. Podczas nawadniania posługujemy się zazwyczaj intuicją, jednak wbrew pozorom niełatwo jest skutecznie kontrolować użytkowaną w ogrodzie wodę. Aby nie polegać na szczęściu GARDENA wyszła naprzeciw potrzebom ogrodników i stworzyła licznik wody. 

Bo woda jest najważniejsza

Fot. Gardena

Woda stanowi najważniejszy składnik rośliny. Nawet 90% niektórych organów roślin to właśnie woda. Z tego powodu optymalna ilość płynu jest kluczowym elementem wpływającym na właściwy rozwój.

Każdy gatunek potrzebuje jednak określonej ilości wody, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dokładne dozowanie gwarantuje, że nasze rośliny będą rozwijać się prawidłowo, dlatego nie powinno się nawadniać roślin w stopniu niedostatecznym ani nadmiernym.

Na optymalnym nawadnianiu zyskują jednak nie tylko nasz ogród, ale również środowisko, a przede wszystkim my sami i nasz portfel – powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Kontroluj każdą kroplę

Aby skutecznie weryfikować ilość zużywanej wody marka GARDENA stworzyła licznik pozwalający na kontrolę zużywanej wody.

Można go zamontować do przyłącza wody lub bezpośrednio do pojedynczego urządzenia zraszającego np. pistoletu, lancy, czy zraszacza. 

Fot. Gardena

Licznik jest wyposażony w podłączenie do przyłącza kranowego lub szybkozłącze Original GARDENA System.

Aby rozpocząć racjonalne zarządzanie zużywaną wodą wystarczy tylko kliknąć!

Jak to działa

Fot. Gardena

Licznik wody wyposażony jest w cztery przydatne funkcje, które wybiera się przy pomocy wygodnego przycisku.

Istnieje możliwość kontrolowania zużycia wody w trakcie jednego dnia lub całego sezonu. Możemy również mierzyć, z jaką intensywnością wykorzystujemy wodę podczas całego cyklu nawadniania, a także bieżące zużycie wody (litr/min).

Licznik wody to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże zarówno wielu profesjonalnym ogrodnikom jak i amatorom przydomowych zieleńców. Dzięki niemu bez trudu dostosujemy poziom nawadniania do potrzeb trawnika i poszczególnych gatunków roślin, co zapewni ich optymalny wzrost. Przy okazji na bieżąco kontrolując zużycie wody, zapobiegniemy niepotrzebnym stratom – komentuje Jarosław Soboń.

Fot. Gardena

Licznik wyposażony jest w duży, czytelny ekran, na którym wyświetlana jest dokładna ilość wykorzystanej wody.

Urządzenie jest trwałe i odporne na uderzenia przez co jest przystosowane do pracy w ogrodzie, przy każdej pogodzie.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii informuje o konieczności jej wymiany.

Urządzenie jest łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Od prawie 20-lat produkty marki obecne są na polskim rynku. Od połowy lat 90-tych dystrybucja na terenie kraju realizowana była przez spółkę Gardena Polska, w ramach Grupy Gardena - niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz systemów nawadniających.

Marka systematycznie powiększała swój udział w rynku. Powstała szeroka ogólnopolska sieć dystrybucji jej produktów. Przez lata GARDENA zdobyła uznanie polskich konsumentów, czego wyrazem są przyznane nagrody i wyróżnienia dla marki, w tym dwukrotnie otrzymany Laur Konsumenta. Od końca 2008 roku GARDENA jest jedną z marek znajdujących się w portfolio międzynarodowej firmy Husqvarna – zaliczanej do grona najstarszych i największych firm technicznych na świecie.

Źródło: www.gardena.pl.