Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100333,t-precyzyjne_przycinanie_z_kosiarką_bebnową.html
Informacja prasowa / Data: 2014-08-12

Precyzyjne przycinanie z kosiarką bębnową

Informacja prasowa

W sklepach ogrodniczych dostępnych jest wiele typów kosiarek. Do wyboru mamy kosiarki z napędem spalinowym, akumulatorowym, elektrycznym oraz w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Wybierając swoją idealną kosiarkę musimy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje użytkownika, a przede wszystkim powierzchnię ogrodu. Jeżeli Twój ogród ma od ok. 100 do 250 m² GARDENA poleca ręczne kosiarki bębnowe. Są one w pełni funkcjonalne i nie wymagają dodatkowych źródeł energii.

Dobry wybór

Fot. Gardena

Głównym kryterium wyboru przy doborze odpowiedniej kosiarki jest powierzchnia ogrodu

Wpływa ona na opłacalność zakupu poszczególnych rodzajów kosiarek. Przykładem jest kosiarka spalinowa, która przy niewielkiej powierzchni ogrodu nie będzie mogła w pełni wykorzystywać swoich możliwości.

W małych ogrodach idealnie sprawdzi się kosiarka bębnowa. Gwarantuje ona perfekcyjne cięcie jak za pomocą nożyc. Nie jest to typowy model, ponieważ nie wymaga, ani prądu, ani paliwa. Jego wyłącznym napędem jest osoba prowadząca, co oznacza, że jest zatem w pełni ekologiczna.

Wygodne w prowadzeniu, efektywne i ciche urządzenie gwarantuje satysfakcję z wykonanej pracy oraz nie warunkuje dodatkowych kosztów – ocenia Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Trawnik na miarę

Fot. Gardena

Trawnik to nie tylko miejsce relaksu, wypoczynku i rekreacji, ale również wizytówka naszego ogrodu. Dobra forma zieleńca wymaga odpowiedniej pielęgnacji, co gwarantuje kosiarka bębnowa GARDENA 380C.

Bezkontaktowa technika cięcia zapewnia, że nóż bębnowy oraz nóż dolny nie stykają się, dzięki czemu proces przycinania trawy przebiega bezpiecznie i szybko.

Hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, precyzyjnie szlifowany i wykonany z najwyższej jakości stali nóż bębnowy pozwala na cięcie trawy, jak przy pomocy nożyc. Wszystkie kosiarki kompleksowo pielęgnują trawnik utrzymując go dobrej kondycji przez cały sezon.

Oszczędzaj

Zaletą tego typu kosiarek jest to, że gwarantują najwyższej jakości, dokładne i czyste cięcie nie generują żadnych dodatkowych kosztów. Oszczędność ta jest niemożliwa w wypadku innych rodzajów kosiarek.

Aby przyciąć trawnik wystarczy jedynie prowadzić kosiarkę, a ona wykona pracę bez prądu czy paliwa.

Wszystkie modele bębnowe posiadają wygodny w obsłudze, ręczny regulator wysokości cięcia. Jest to szczególnie przydatne w małych ogródkach, gdzie przycinanie trawników nie pochłania dużo czasu.

Warte uwagi jest, że czas przycinania trawnika kosiarką ręczną i akumulatorową jest taki sam. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze. 

Wygodnie

Teraz aby przyciąć swój trawnik w weekend, nie musisz budzić swojej rodziny i sąsiadów. Kosiarki bębnowe nie generują żadnego hałasu, dlatego już nigdy nie będziesz musiał tłumaczyć się przed zdenerwowanym sąsiadem. Ogród można przyciąć w ciszy i spokoju, słuchając przy okazji swojej ulubionej muzyki na przenośnym odtwarzaczu.

Dodatkową zaletą jest fakt, że te modele zajmują znacznie mniej miejsca niż kosiarki z napędem elektrycznym lub spalinowym. Z tego powodu doskonale nadają się do małych ogrodów, a zaoszczędzone dzięki nim miejsce w schowku można wykorzystać do innych celów.

Dane techniczne

  • Fot. Gardena
    Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy. Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna
  • Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się
  • Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną
  • Kosiarka posiada regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia od 12 do 42 cm
  • Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali. Rączka jest składana, co ułatwia transport  i przechowywanie kosiarki

Od prawie 20-lat produkty marki obecne są na polskim rynku. Od połowy lat 90-tych dystrybucja na terenie kraju realizowana była przez spółkę Gardena Polska, w ramach Grupy Gardena - niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz systemów nawadniających. Marka systematycznie powiększała swój udział w rynku. Powstała szeroka ogólnopolska sieć dystrybucji jej produktów. Przez lata GARDENA zdobyła uznanie polskich konsumentów, czego wyrazem są przyznane nagrody i wyróżnienia dla marki, w tym dwukrotnie otrzymany Laur Konsumenta. Od końca 2008 roku GARDENA jest jedną z marek znajdujących się w portfolio międzynarodowej firmy Husqvarna – zaliczanej do grona najstarszych i największych firm technicznych na świecie.

Żródło: www.gardena.pl.