Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100336,t-securifor_na_strazy_wloskiej_posiadlości___bezpieczne_ogrodzenie.html
Informacja prasowa / Data: 2014-09-05

Securifor na straży włoskiej posiadłości - bezpieczne ogrodzenie

Informacja prasowa

Właściciele prywatnego domu położonego ustronnie w prowincji Parma we Włoszech mogą czuć się bezpiecznie dzięki ogrodzeniu Securifor 2D.

Sielska włoska prowincja

Zanurzona w zieleni Parmy, świeżo wyremontowana stara willa potrzebowała odpowiedniego zabezpieczenia. Będąc ulokowaną w rozległym, zalesionym parku, odizolowana od innych kompleksów mieszkaniowych prywatna rezydencja była narażona na próby włamania. Właścicielom zależało, aby ogrodzenie chroniło ich i wpisywało się w otoczenie, nie tworząc przy tym masywnego muru obronnego.

Fot. Betafence

Odnowiona rezydencja

Stare domy w typowym, lokalnym stylu urzekają swoim klimatem. Wielu marzy o renowacji takiej rezydencji i zamieszkaniu w domu „z duszą”. Takie obiekty zwykle są ulokowane na uboczu, wśród zieleni, co potęguje czar miejsca, ale kusi też nieproszonych gości. Aby czuć się bezpiecznie, warto postawić nowoczesne ogrodzenie, które uniemożliwi wtargnięcie na nasz teren intruzów, a jednocześnie wtopi się w krajobraz. 

Harmonia

Odpowiedzią na wymagania dla ogrodzenia tego typu są panele Securifor 2D. To subtelne wizualnie rozwiązanie jest rekomendowane także do ochrony obiektów podwyższonego ryzyka, tj. elektrownie czy lotniska. Panele mają wysokość niemal 2,5 metra, a wąskie oczka uniemożliwiają wspinanie się po ogrodzeniu, choć pozostaje ono transparentne. Securifor w odcieniach zieleni przenika się z parkiem, okalającym rezydencję, dając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i efekt naturalności.

Fot. Betafence

Bezpieczny dom

W Parmie zamontowano 230 metrów ogrodzenia w kolorze zielonym RAL 6005. Panele Securifor 2D zamocowane na prostokątnych słupach i wzmocnione na szczycie metalowymi poręczami są systemem odpornym na wyginanie, wytrzymałym i łatwym w montażu. Umożliwiają także zintegrowanie z oświetleniem i monitoringiem dla najwyższej ochrony obiektu. 

Źródło: Betafence