Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100342,t-ogrodzenie_ogrodu_w_cześciach_czy_w_komplecie?.html
Informacja prasowa / Data: 2015-01-21

Ogrodzenie ogrodu w częściach czy w komplecie?

Informacja prasowa

Sprawdź, czy można zaoszczędzić własnoręcznie kompletując ogrodzenie, czy może warto jednak postawić na kompletny system ogrodzeniowy.

Fot. Betafence

Od jednego, czy od różnych producentów?

Wygodnie jest kupić kompletny system ogrodzeniowy.

Ale, w powszechnej opinii, za wygodę trzeba zapłacić. Dlatego szukając oszczędności, zastanawiamy się, czy nie lepiej zadać sobie trudu i skompletować ogrodzenie „na własną rękę”. W ten sposób możemy zaoszczędzić, montując wymarzone ogrodzenie na przykład na tańszych słupach lub z wykorzystaniem innych niż dedykowane systemowi akcesoriów.

Jeśli drzemią w nas zdolności godne „złotej rączki”, możemy się nawet pokusić o własnoręczne przycinanie, spawanie, cynkowanie i malowanie poszczególnych elementów ogrodzenia. Wszystko po to, by zaoszczędzić.

Ale końcowa cena może być wyższa niż koszty związane z zakupem kompletnego systemu ogrodzeniowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybierając kompletny system ogrodzeniowy wysokiej jakości, nie płacisz za wygodę, ale za wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Zakup takiego ogrodzenia to inwestycja na przyszłość, gdyż zaoszczędzisz na regularnej konserwacji, a Twoje ogrodzenie będzie dodatkowo zabezpieczone wieloletnią gwarancją antykorozyjną.

Ingerując w produkt, pozbawiasz go gwarancji

Cięcie i spawanie elementów cynkowanych pozbawia je gwarancji producenta. Dodatkowo ingerując w gotowe elementy, naruszasz ich powłokę antykorozyjną, której nie jesteś w stanie ponownie zabezpieczyć tak, jak producent stosujący nowoczesne technologie.

Fot. Betafence       Kompletny system ogrodzeniowy Bekafor Classic

Twoje ogrodzenie bez odpowiedniego zabezpieczenia będzie szybko korodować, co narazi Cię na koszty związane z koniecznością szybszego przeprowadzenia pierwszej konserwacji (i każdej następnej), a nawet wymiany ogrodzenia na nowe.

Zwróć uwagę

Kompletne systemy ogrodzeniowe wysokiej jakości mogą być objęte nawet 20-letnią gwarancją antykorozyjną. Pomyśl, ile będzie Cię kosztowała wieloletnia regularna konserwacja własnoręcznie skompletowanego ogrodzenia pozbawionego takiej gwarancji.


Nie masz pewności idealnego dopasowania pod względem technicznym

Własnoręcznie kompletując ogrodzenie, trudno o 100% pewności technicznej zgodności wszystkich jego elementów. Brak dopasowania pod względem technicznym może być przyczyną szybszego zużywania się poszczególnych elementów, na przykład bramy wjazdowej, co będzie generować kolejne wydatki.

Fot. Betafence           Skrzydłowa brama wjazdowa "Egidia"

Lepiej ich uniknąć, stawiając na kompletny system ogrodzeniowy, najlepiej sprawdzonego producenta. W ten sposób masz pewność, że wszystkie elementy ogrodzenia, włącznie z bramami, słupami i akcesoriami, tworzą jedną spójną całość, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Zwróć uwagę

Kupując kompletny zestaw ogrodzeniowy u jednego autoryzowanego dystrybutora, możesz dokonać zakupu z profesjonalnym montażem, a także liczyć na rzetelną obsługę posprzedażną i serwisową.

W przypadku reklamacji, wszystkie sprawy z nią związane załatwisz w jednym miejscu, a zamawiając części zamienne, masz pewność, że będą idealnie dopasowane do Twojego ogrodzenia.


Zobacz, jakie cechy powinna mieć dobra powłoka antykorozyjna.

Źródło: Betafence / www.ogradzamy.pl