Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
https://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100370,t-jak_wybrac_odpowiednie_meble_ogrodowe?.html
Data: 2019-04-17

Jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe?

Wiosna trwa w najlepsze! Już możemy korzystać z jej uroków i spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. W końcu najlepszy sposób na relaks czytanie książki w zielonym otoczeniu lub spotkanie w gronie bliskich przy grillu. Jednak warto się do tego odpowiednio przygotować. Podstawa to oczywiście odpowiednie meble! Dzięki nim nasz ogród nie będzie tylko świetnie się prezentował, ale też zapewnią nam wygodę w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak jednak szukać mebli, aby wybrać odpowiednie?

Zastanów się, jakie meble będą Ci potrzebne

Komplety mebli ogrodowych bardzo często zawierają podobne elementy. Jednak nie wszyscy muszą mieć identyczny zestaw. Dlatego warto się zastanowić, co planujemy robić w naszym ogrodzie i jakie meble do tego potrzebne. Jeżeli masz zamiar często urządzań grilla lub spotkania ze znajomymi, to w standardowym komplecie może być za mało krzeseł. Powinieneś się więc zastanowić, jak często masz zamiar je organizować. Nie zaszkodzi też określić, ilu gości z reguły Cię odwiedza. Dzięki temu z pewnością kupisz odpowiednią liczbę krzeseł i wystarczająco duże stoły. Zastanów się też, czy będziesz wypoczywać w ogrodzie i czytać książki lub oglądać filmy. Jeżeli tak, w Twoim komplecie nie może zabraknąć wygodnego leżaka lub innego mebla tego typu.

Czym się kierować przy wyborze?

Już ustaliłeś, jakie meble ogrodowe będą Ci potrzebne, teraz pora się zastanowić, które ich cechy są istotne. Oczywiście ważnym kryterium jest cena. Dlatego na samym początku musimy ustalić, jakimi funduszami dysponujemy. Dzięki temu unikniemy rozczarowania przy oglądaniu mebli, na które nas po prostu nie stać. Warto się również zastanowić, gdzie zamierzasz ustawić meble. Może Ci się to wydać dziwne, ale podłoże, na którym staną jest bardzo ważne. W końcu meble ogrodowe mogą stać na trawie, ale też kamiennych płytach, czy betonie. Niezwykle istotne jest też, czy będą pod gołym niebem, a może pod zadaszeniem. W tym pierwszym przypadku warto wiedzieć, że czynniki zewnętrzne mogą wywierać negatywny wpływ na niektóre materiały.

Co warto wiedzieć na temat materiału mebli ogrodowych?

Bardzo ważną kwestią jest materiał, z którego są wykonane meble ogrodowe. Najczęściej wybierane jest drewno, ponieważ charakteryzuje się ono niezwykłym stylem i klasą. W dodatku to naturalny materiał, który odpowiednio zaimpregnowany będzie służył przez wiele lat. Jednak trzeba pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić. Na szczęście jest też wiele innych materiałów, które świetnie się prezentują, a w dodatku łatwiej o nie dbać. Obecnie bardzo popularne są meble ogrodowe z paneli, rattanu i technorattanu. Świetnie sprawdzają się one w okresie wiosenno-letnim, ponieważ charakteryzują się niezwykłą lekkością i świeżością. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na meble wykonane z tych materiałów. Jednak obecnie największych krzykiem mody są te wykonane ze szkła lub metalu. To właśnie na tego typu materiały powinny postawić osoby, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach i chcą zawsze być na czasie.

Pamiętaj też o swoim indywidualnym stylu

Meble ogrodowe to kolejny element wyposażenia. Wato więc pamiętać, że nie powinny być one niezwykle funkcjonalne, ale też ich wygląd musi nam odpowiadać. Dlatego w czasie wyboru odpowiednich mebli nie możemy zapominać o naszych preferencjach. W końcu na rynku dostępnych jest mnóstwo kompletów dostępnych w wielu kolorach i wzorach. To sprawia, że możemy wykazać się ogromną fantazją i urządzić ogród w dowolnym stylu. Jednak warto, aby dobrze się komponował również z naszym domem, ponieważ tworzą one pewną całość. Jeżeli ogród nie będzie dobrze komponował się z resztą otoczenia, to zacznie wydawać się kiczowaty, a tego przecież nie chcemy.

Jak widać, wybór mebli ogrodowych jest bardzo ważny. To nie tylko bardzo funkcjonalne elementy naszego ogrodu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że mogą one mieć też ogromny wpływ na jego styl i klimat.