www.info-ogrody.plwww.info-ogrody.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Rośliny ogrodowe Architektura ogrodu Pielęgnacja ogrodu Porady rss
Strona główna Sprzęt ogrodniczy Forum ogrodnicze Wydarzenia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Informacja prasowa / Data: 2014-04-14

Tak jak dbamy o nasz samochód, podobnie powinniśmy zatroszczyć się o nasze narzędzia ogrodowe, ponieważ co pewien czas wymagają one konserwacji. Wiosna to doskonały moment, aby poświecić na to trochę czasu, tym bardziej że odpowiednie traktowanie narzędzi i maszyn przedłuża ich żywotność, utrzymując jednocześnie wysoką skuteczność pracy, równocześnie zwiększając bezpieczeństwo ich użytkowania.  

Najpierw przegląd, potem praca

Rosnąca temperatura zachęca do przydomowych aktywności: cięcia drzew i krzewów czy sprzątania po zalegającym przez zimę śniegu. Wiosna, która właśnie nadeszła to idealny czas, aby zająć się pracą w ogrodzie.

Najpierw należy jednak zwrócić szczególną uwagę na stan naszych ogrodowych narzędzi i maszyn.

Wykonanie wiosennego przeglądu celem ich konserwacji oraz uzupełnienia brakującego sprzętu, ułatwi Ci konieczne obowiązki, sprawiając jednocześnie, że wykonywana praca będzie bezpieczna dla Ciebie i Twojego otoczenia - zarówno roślin jak i rodziny.

Fot. McCulloch

Mądry Polak kupuje z głową

Nie sztuką jest kupować nowe narzędzia każdego sezonu. Po co tracić pieniądze, skoro poświęcając trochę czasu, można doprowadzić do doskonałego stanu narzędzia i maszyny, w które już się zaopatrzyliśmy, tak aby służyły nam przez długie lata.

Warunkiem tego jest rozważna decyzja przy wyborze marki.

Przy zakupie narzędzi ogrodowych powinniśmy zwrócić uwagę, na renomę marki. Wieloletnia obecność na rynkach międzynarodowych oraz pozytywne opinie użytkowników są zazwyczaj ważnymi elementami decyzji naszych klientów. Warto również wejść na stronę internetową danego producenta, aby móc przekonać się na własne oczy jak prezentuje się dany produkt na zdjęciach i czy jesteśmy usatysfakcjonowani jego  designem, opisanymi funkcjami oraz parametrami technicznymi.

Łatwa możliwość serwisowania sprzętu to również wartość dodana. Takie podejście do zakupu, zapewni nam potrzebną wiedzę, dzięki której świadomie dokonamy właściwego wyboru – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Woda wrogiem Twoim narzędzi

Najgroźniejszym wrogiem narzędzi i maszyn ogrodowych jest woda. Powoduje ona korozję metalowych elementów, obniżając tym samym ich trwałość.

Polecanym zabiegiem redukującym ten proces jest stosowanie specjalnych preparatów antykorozyjnych i konserwujących. Nie tylko usuwają one zanieczyszczenia, lecz również chronią narzędzia, dzięki pokryciu ich przez niewidzialną warstwę ochronną.

Najlepiej jest wybierać preparaty w aerozolu, ponieważ łatwo docierają nawet do trudno dostępnych miejsc, kompleksowo oczyszczając powierzchnie np. w miejscach ruchomych. Celem zabezpieczenia narzędzi i maszyn należy spryskać preparatem konserwującym wszystkie metalowe części, co pozwoli na ochronę przed niekorzystnym działaniem wilgoci – radzi Jerzy Banaszczyk.

Środkami tego typu powinno się również usuwać wszelkie istniejące ogniska rdzy, które również szkodzą naszym maszynom. Preparat przeciwrdzewny aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię, pozostawiając go tam przez kilka minut, aby rozpuścił rdzę.

Po wykonaniu zabiegu nawierzchnię należy wytrzeć suchą szmatką. Innym rozwiązaniem jest użycie papieru ściernego. Wypolerowany metal jest bardziej odporny na rdzewienie i zanieczyszczenia trudniej do niego przylegają.

Pamiętaj o naostrzeniu

Wiosenne prace ogrodowe wymagają specjalnego przygotowania naszych narzędzi do cięcia – pilarek spalinowych czy nożyc do żywopłotu. Po zimowym odpoczynku muszą zostać naostrzone.

Fot. McCulloch

„W tym celu najlepiej jest posłużyć się pomocą wyspecjalizowanej firmy, która świadczy tego rodzaju usługi. Samo naostrzenie w zależności od typu narzędzia to wydatek od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Lepiej nie ryzykować ostrzenia maszyn na własną rękę. W ten sposób unikniemy możliwych okaleczeń, a nasze narzędzia będą właściwie przygotowane do pracy.

Jeżeli część lub całe ostrze narzędzia jest złamane lub wyszczerbione należy niezwłocznie wymienić je na nowe, gdyż w przypadku niespodziewanego złamania całości ostrza podczas pracy, może być ono niebezpieczne dla użytkownika i otoczenia” – powiedział ekspert.

Kosiarka też człowiek

„Wielu użytkowników zapomina o konserwacji kosiarek, podkaszarek, czy wykaszarek.

Fot. McCulloch

Maszyny te przed nowym sezonem wymagają często oprócz regularnego naostrzenia noży i pokrycia ich środkiem zabezpieczającym, również czasem naprawy.

W kosiarce istotna jest konserwacja podwozia, które powinno być zabezpieczone przed korozją w wyniku kontaktu z trawą i błotem.

Podobnie jest z wykaszarkami. Dolne elementy nieustannie mające kontakt z gruntem wymagają szczególnej opieki i zabezpieczenia przed naturalnymi procesami niszczenia” – informuje Jerzy Banaszczyk.

Marka McCulloch powstała w 1943 roku w stanie Wisconsin w USA i od początku swojej działalności tworzyła innowacyjne pilarki, które zrewolucjonizowały rynek. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych firma poszerzyła swoją ofertę o produkty do pielęgnacji ogrodu.
Od wielu lat marka jest obecna na polskim rynku oferując pełną gamę produktów takich jak: pilarki, wykaszarki, kosiarki, traktory. Produkty marki McCulloch wyróżnia duża moc, nowoczesny design, wysoka jakość oraz wykorzystanie najnowszych technologii.
W 1999 roku europejski oddział McCulloch został sprzedany na rzecz międzynarodowej firmy Husqvarna AB. W roku 2008 firma Husqvarna zyskała prawa do marki McCulloch na rynku północnoamerykańskim. Od tego czasu marka McCulloch należy do portfela Husqvarna Group. 

Źródło: McCulloch

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Wiosna już zapukała do naszych drzwi, przed właścicie... » ...więcej
Konserwacja narzędzi na wiosnę

Konserwacja narzędzi na wiosnę

Przed pierwszymi pracami w ogrodzie warto odpowiednio prz... » ...więcej
Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Wiosn... » ...więcej
Jak Polacy traktują swoje ogrody?

Jak Polacy traktują swoje ogrody?

Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z naj... » ...więcej
Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Praca w ogrodzie powinna sprawiać przyjemność, poniewa... » ...więcej
Zadbaj o swój trawnik

Zadbaj o swój trawnik

Koniec zimy to dobry czas aby rozpocząć pielęgnację ogrodu. Szczególnie trawniki, które dł... » ...więcej
Zadbaj o drewno w ogrodzie po zimie

Zadbaj o drewno w ogrodzie po zimie

Po wyjątkowo długiej, mroźnej i wilgotnej zimie nadsze... » ...więcej
Polecamy porady
Jak pozbyć się brudu na grillu?

Jak pozbyć się brudu na grillu?

Koniec zimy, a więc wkrótce sezon grillo... » ...więcej

Jak pobudzić roślinę do tworzenia nowych rozgałęzień

Usuwając zbędne pędy boczne rośliny, można ją pobud... » ...więcej
Opieka nad roślinami w pojemnikach

Opieka nad roślinami w pojemnikach

Aby, rośliny balkonowe ładnie się rozkrzewi... » ...więcej
Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Podlewanie gleby, do której świeżo wysiano ... » ...więcej
Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Hartowanie roślin uodparnia je na niskie temp... » ...więcej
Sposoby na kreta

Sposoby na kreta

        Trzeba zacząć od tego, że krety w Polsce są po... » ...więcej
Konserwacja mebli ogrodowych.

Konserwacja mebli ogrodowych.

Sposób konserwacji zależny jest od materiału z jakiego meble są wykonane. Drewnian... » ...więcej
Kiedy podlewać rośliny

Kiedy podlewać rośliny

Najlepszą i zalecaną porą na podlewanie roślin jest wczesny ranek. O tej porze... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Rośliny ogrodowe - Architektura ogrodu - Pielęgnacja ogrodu - Sprzęt ogrodniczy - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia
Samochody