www.info-ogrody.plwww.info-ogrody.pl
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Rośliny ogrodowe Architektura ogrodu Pielęgnacja ogrodu Porady rss
Strona główna Sprzęt ogrodniczy Forum ogrodnicze Wydarzenia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Informacja prasowa / Data: 2015-04-16

Wiosna już zapukała do naszych drzwi, przed właścicielami ogrodów pracowity okres pracy. Zanim jednak zajmiemy się roślinami, powinniśmy sprawdzić stan naszych narzędzi. Poddać je zabiegom konserwacyjnym, a jeśli to konieczne oddać do naprawy, lub zaopatrzyć się w nowe. McCulloch radzi jak najlepiej przygotować się do prac wiosennych w ogrodzie.

Przede wszystkim należy zrobić dokładny przegląd naszych narzędzi i maszyn ogrodowych. Sprawdzić które z nich są sprawne, a które wymagają naprawy, bądź konserwacji.

Dzięki temu nasza praca w ogrodzie będzie bezpieczna i przyjemna. Nie ma chyba nic bardziej irytującego w czasie pracy w ogrodzie, niż jej przerwanie z powodu niespodziewanej awarii narzędzia. 

Stan nożyc do żywopłotu

W pierwszej kolejność sprawdźmy jak czyste i sprawne są nasze narzędzia do cięcia. Jeśli nie zrobiliśmy tego przed zimną, koniecznie dokładnie je wyczyśćmy.

Fot. McCulloch

Przede wszystkim należy dokładnie wymyć powierzchnię tnącą, usunąć z niej resztki roślin i ziemi. To bardzo ważne, ponieważ soki roślinne, resztki nawozów i wilgotna ziemia mogą powodować korozję metalu.

W celu pozbycia się rdzy przecieramy powierzchnię drobnym papierem ściernym. Do czyszczenia możemy użyć szczotki, wilgotnej ściereczki, środków w sprayu o działaniu smarującym i wypierającym wodę.

Dokładnie oczyszczone nożyce powinniśmy osuszyć. Wypolerowane narzędzie będzie bardziej odporne na korozję i zanieczyszczenia.

Możliwe, że nożyce podczas pracy trochę się stępiły i potrzebują naostrzenia. Najlepiej będzie, jeśli w takiej sytuacji zwrócimy się do wyspecjalizowanej firmy, która dysponuje specjalnymi narzędziami i wykona za nas tę pracę. Dzięki temu unikniemy kontuzji i będziemy mieć pewność, że nasze urządzenia są idealnie sprawne - powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Sprawdźmy też czy nasze narzędzia nie wymagają serwisu bądź naprawy. Wykorzystajmy ostatnie dni przed pracowitym okresem w ogrodzie na zadbanie o nasze narzędzia do cięcia.

Kosiarki i podkaszarki

W konserwacji kosiarki najważniejsze jest to, aby zadbać o jej podwozie. Jest to część, która ma nieustannie kontakt z trawą i glebą.

Fot. McCulloch

Maszynę, tak jak w przypadku narzędzi do cięcia należy oczyścić z pozostałości trawy i innych zanieczyszczeń.

Oprócz tego sprawdzić stan noży i w razie potrzeby oddać je do ostrzenia i wyważenia. Części metalowe powinny być pokryte środkiem konserwującym, który zabezpieczy je przed korozją.

Następnie zajmijmy się silnikiem. Jeśli na sezon zimowy pozostawiliśmy w zbiorniku resztki paliwa możemy mieć problem z uruchomieniem maszyny (zalepione kanaliki w gaźniku) W takim przypadku należy kosiarkę oddać do serwisu. Gdy zbiornik jest pusty wlejmy no niego świeże paliwo.

Oczywiście zanim odpalimy silnik upewnijmy się, że w misce olejowej znajduje się odpowiednia ilość czystego oleju do silnika. Olej powinien być wymieniony jesienią i teraz wystarczy skontrolować jego poziom. Jeśli nie było wymiany oleju należy wykonać ją teraz.

Fot. McCulloch

Sprawdźmy też stan filtru powietrza i świecy zapłonowej. Gdy to konieczne wymieńmy je na nowe, jeśli są w dobrym stanie po prostu je oczyśćmy. Świecę zapłonową należy najpierw zdemontować, a następnie wyczyścić ją drucianą szczotką.

Odpowiednia konserwacja naszych maszyn ogrodowych przedłuży ich okres użytkowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że posługujemy się bezpiecznymi i trwałymi narzędziami.

Jednak zabiegi pielęgnacyjne w niewielkim stopniu przedłużą żywotność naszych maszyn jeśli nie będą solidnie wykonane. Dlatego przy wyborze produktu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego markę.

Produkty solidne to takie, do których produkcji zostały wykorzystane materiały najwyższej klasy. Łączą w sobie funkcjonalność z najnowszą techniką. O randze produktu świadczy też wieloletnia tradycja danej marki i zaufanie milionów klientów – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Warto zastosować się do rad eksperta. Przegląd i ewentualna naprawa oraz wykonanie czynności serwisowych narzędzi będzie na pewno przebiegać sprawniej, a ich skutek będzie pewny. Urządzenia napędzane silnikiem spalinowym wymagają szczególnej uwagi i systematycznych przeglądów. 

Marka McCulloch powstała w 1943 roku w stanie Wisconsin w USA i od początku swojej działalności tworzyła innowacyjne pilarki, które zrewolucjonizowały rynek. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych firma poszerzyła swoją ofertę o produkty do pielęgnacji ogrodu.
Od wielu lat marka jest obecna na polskim rynku oferując pełną gamę produktów takich jak: pilarki, wykaszarki, kosiarki, traktory. Produkty marki McCulloch wyróżnia duża moc, nowoczesny design, wysoka jakość oraz wykorzystanie najnowszych technologii.
W 1999 roku europejski oddział McCulloch został sprzedany na rzecz międzynarodowej firmy Husqvarna AB. W roku 2008 firma Husqvarna zyskała prawa do marki McCulloch na rynku północnoamerykańskim. Od tego czasu marka McCulloch należy do portfela Husqvarna Group

Źródło: Marka McCulloch

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Tak jak dbamy o nasz samochód, podobnie powinniśmy zatr... » ...więcej
Regeneracja trawnika po zimie – kolejność prac

Regeneracja trawnika po zimie – kolejność prac

Kiedy stopnieje śnieg, zazwyczaj stan naszego trawnika p... » ...więcej
Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Wiosn... » ...więcej
Jak Polacy traktują swoje ogrody?

Jak Polacy traktują swoje ogrody?

Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z naj... » ...więcej
Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Praca w ogrodzie powinna sprawiać przyjemność, poniewa... » ...więcej
Polecamy porady
Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Jak sadzić rośliny po hartowaniu do gruntu?

Hartowanie roślin uodparnia je na niskie temp... » ...więcej
Jak pozbyć się brudu na grillu?

Jak pozbyć się brudu na grillu?

Koniec zimy, a więc wkrótce sezon grillo... » ...więcej

Jak pobudzić roślinę do tworzenia nowych rozgałęzień

Usuwając zbędne pędy boczne rośliny, można ją pobud... » ...więcej
Opieka nad roślinami w pojemnikach

Opieka nad roślinami w pojemnikach

Aby, rośliny balkonowe ładnie się rozkrzewi... » ...więcej
Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Jak podlewać, aby nie wypłukać nasion z ziemi?

Podlewanie gleby, do której świeżo wysiano ... » ...więcej
Sposoby na kreta

Sposoby na kreta

        Trzeba zacząć od tego, że krety w Polsce są po... » ...więcej
Konserwacja mebli ogrodowych.

Konserwacja mebli ogrodowych.

Sposób konserwacji zależny jest od materiału z jakiego meble są wykonane. Drewnian... » ...więcej
Kiedy podlewać rośliny

Kiedy podlewać rośliny

Najlepszą i zalecaną porą na podlewanie roślin jest wczesny ranek. O tej porze... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Rośliny ogrodowe - Architektura ogrodu - Pielęgnacja ogrodu - Sprzęt ogrodniczy - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia